Olejek lawendowy na wypadające włosy

olejek lawendowy na wypadające włosy

Olejek Lawendowy Lavandula officinalis Olejek uspokajający, przeciwbólowy, przeciwzapalny. Pochodzi z francuskiej Prowansji. Jeden z najcenniejszych w aromaterapii o wielu różnorodnych właściwościach terapeutycznych.

Olejek lawendowy na twarz i włosy – zastosowanie i właściwości

Sposobów na lśniące, jedwabiste i zdrowe włosy jest wiele, ale skutecznych zdecydowanie już mniej. Natomiast tych niewymagających dużych nakładów finansowych jest zaledwie kilka.

Olejek lawendowy – skąd pochodzi?

5 sposobów na zastosowanie olejku lawendowego

Używam z drzewa herbacianego do twarzy i włosów, muszę zakupić cedrowy ; czy takie ze sklepu się nadadzą? Lepiej kupować ze stron z półproduktami, do tych tańszych często dodają różnie drażniące substancje. JA do oleju arganowego dodaję olejek cytrynowy. Lekko rozjaśnia włosy, na takim efekcie mi zależało. Czasmi dodaję także rozmarynowy.

olejek lawendowy na wypadające włosy

Lawenda jest rośliną z rodziny jasnowatych, pochodzącą z rejonów Morza Śródziemnego, uprawianą powszechnie między innymi we Francji, ale także w Bułgarii, Anglii, a nawet w Polsce. Krzewy lawendy są wiecznie zielone i wydzielają silny, bardzo charakterystyczny zapach. Jest to zasługą zwartych w lawendzie olejków eterycznych. Czytaj także:  Olejek różany do twarzy i włosów - właściwości. Olejek lawendowy znajduje zastosowanie w naturalnej medycynie oraz kosmetologii i produkcji kosmetyków. Wonny olejek z lawendy można używać do pielęgnacji skóry, zwłaszcza twarzy:. Właściwości olejku z lawendy są wykorzystywane do pielęgnacji włosów, zwłaszcza dotkniętych łupieżem. Uważa się też, że olejek lawendowy zapobiega wypadaniu włosów. Od dziesięcioleci olej lawendowy stosuje się także w celu łagodzenia nastroju — pomaga on zwalczać lekkie stany depresyjne, apatię, a jednocześnie tonuje napięcia i histerie. Z tego powodu olejek lawendowy jest zalecany osobom cierpiącym na bezsenność o podłożu nerwowym.

Olejek rycynowy — jak działa na wysokoporowate włosy i skórę głowy? Jak go stosować i na co warto zwrócić uwagę? Serdecznie zapraszam do lektury! Pytanie od Czytelniczki :.

Komentarze

Kiedyś stosowałam olejek z drzewa herbacianego na wypryski, ale przy dużym problemie z trądzikiem to nie zdaje egzaminu, na pojedyncze pryszcze zdecydowanie tak.

Olejek lawendowy dzięki swoim właściwościom ma bardzo szerokie zastosowanie w aromaterapii. Uważa się nawet, że jest jednym z najcenniejszych olejków eterycznych.

Zostaw swoją myśl