Po porodzie wlosy wypadaja garsciami

po porodzie wlosy wypadaja garsciami

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. U niektórych kobiet trwa krótko, u innych zaś wypadanie trwa długo i jest dokuczliwym problemem. Włosy wypadają nam codziennie. Niepokoić się możemy wtedy, gdy wypada ich ponad na dobę. Okresowe, większe niż przeciętne, wypadanie włosów zdarza się każdemu w różnych fazach życia.

Wypadanie włosów po ciąży

Nie ma jednak powodów do paniki, wypadanie włosów po ciąży , czyli łysienie poporodowe alopecia postpartalis , to całkowicie naturalne zjawisko. Jeśli dotyczy to także ciebie, to dzięki podanym niżej informacjom dowiesz się, dlaczego nie masz powodów do obaw. Każdego dnia tracimy od około 50 do włosów. Ich nasilone sezonowe wypadanie możemy u siebie zaobserwować szczególnie podczas trwania przesilenia wiosennego i jesiennego.

Jestem cztery miesiącą po cc, strasznie wypadają mi włosy, już nie mogę sobie z tym dać rady i boję sie że wręcz wyłysieję a napewno że strasznie mi się włosy przeżedzą a mam długie, kupiłam sobie preparat ze skrzypu ale efektów nie ma. Może któraś z was miała też taki problem, napiszcie jak uratować włosy!!! Ja jestem 6 miesiecy po porodzie a włosy wypadaja garściami od 3 miesięcy. Na szczęście mam ich dużo więc czekam aż samo przejdzie, ale nie mogę już znieść codziennego odkiurzania podłogi. Też skorzystam z rad. Ja jestem 11 miesiecy po porodzie i jeszcze kilka raz na dobe daje malemu cyca.

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne. Zmaga się z nim każda świeżo upieczona mama - tak zarządziła natura. Różnice mogą jedynie dotyczyć intensywności zjawiska. O ile niektóre kobiety wypadania włosów po ciąży mogą nie zauważyć, o tyle innym włosy wychodzą garściami. Jak długo wypadają włosy po ciąży? To kwestia indywidualna. Uspokajająca jest wiadomość, że z czasem sytuacja się stabilizuje i mija. Zwykle problem znika samoistnie, do dziewięciu miesięcy po porodzie , gdy wycisza się burza hormonalna.

Jestem 3 miesiace po porodzie a moje wlosy sa doslownie wszedzie, nie za bardzo chce brac tabletki bo przez problemy zdrowotne juz ich sporo lykam. Macie moze jakies domowe sposoby, tak wiem ze po porodzie to normalne ze wlosy leca bo to hormony ale ja nie dlugo bd lysa Mam wlosy do polowy lopatek a zastanawiam sie czy jesli je zetnę to cos pomoze? Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Wszelkie naruszenia regulaminu, nadużycia oraz treści identyfikowane jako SPAM prosimy zgłaszać na adres abuse o2. Dodaj do ulubionych ».

Komentarze

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę.

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża.

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada.

Zostaw swoją myśl