Poporodowe zapalenie tarczycy wypadanie włosów

poporodowe zapalenie tarczycy wypadanie włosów

Często przechodzi samo, bez żadnego leczenia, jednak dobrze jest wiedzieć nieco na ten temat. Warto monitorować stan tarczycy po porodzie, ponieważ zapalenie tarczycy, mimo że może ustąpić samoistnie, to może zwiększyć ryzyko wystąpienia niedoczynności tarczycy lub autoimmunologii na tarczycę Hashimoto w późniejszym okresie życia. Te objawy zazwyczaj osiągają pik w okolicach 6 miesięcy od porodu i ok. Jak diagnozować problemy z tarczycą? Te immunoglobuliny są charakterystyczne w chorobie Gravesa-Basedowa.

Poporodowe zapalenie tarczycy. U kogo, dlaczego i jak z tym żyć?

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie. Nigdy jednak nie pisałam o tym, jakie konkretnie badania należałoby wykonać na początek, jeśli zauważyłyśmy u siebie naprawdę mocne wypadanie włosów.

Poporodowe zapalenie tarczycy: objawy i przebieg

Kobiece problemy z tarczycą, włosami i cerą - Iwona Wierzbicka Vlog

Tarczyca to ważny gruczoł w ludzkim organizmie. Zapalenie tarczycy może przebiegać dyskretnie, ale może też zmniejszać komfort życia. Jak przebiega poporodowe zapalenie tarczycy, jakie są objawy i jak to leczyć? Tarczyca to gruczoł wpływający na wydzielanie wewnętrzne. Jest umiejscowiona w przednio-dolnej części szyi i zbudowana jest z dwóch bocznych płatów. Tarczyca jest odpowiedzialna za wydzielanie hormonów.

wypadanie włosów a testosteron

My matki tak mamy, że po porodzie najważniejsze jest dla nas dziecko. Dziecko, a potem długo, długo nic. To na nim fiksujemy swoją uwagę i dla niego nasz świat staje na głowie. Nasz rytm dobowy przestawia się na nowe tory. Nieprzespane noce, jedzenie posiłków w biegu, stres związany z nową sytuacją, karmienie piersią — na to wszystko możemy zrzucić nasze gorsze samopoczucie. Niestety łatwo w ten sposób możemy przegapić poważną chorobę. Ja również straciłam czujność. Szybki powrót do wagi po porodzie, oraz ciągłe chudnięcie sobie oraz bliskim, którzy się martwili moim szczupłym wyglądem, tłumaczyłam karmieniem piersią. Przecież to ono często powoduje spadek masy ciała u matki.

Baza wiedzy. Organizm kobiety, która niedawno została mamą ma za sobą prawdziwą burzę. Wzrost poziomu estrogenów podczas ciąży, stres związany zarówno z porodem jak i adaptacją do nowej sytuacji, zmęczenie i nieprzespane noce, utrata krwi  — czy trzeba wymieniać jeszcze więcej? Te wszystkie czynniki mają wpływ oczywiście także na włosy. Omówmy zatem te kwestie po kolei!

Komentarze

Poporodowe zapalenie tarczycy to autoimmunologiczna choroba gruczołu o nie do końca poznanych przyczynach. Objawy stanu zapalnego tarczycy po ciąży uzależnione są od fazy schorzenia wpisują się w obraz niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

Poporodowe zapalenie tarczycy może przebiegać zarówno tak dyskretnie, że pacjentka nawet nie zauważy u siebie jakichkolwiek objawów choroby, jak i może ono doprowadzać do znacznego zmniejszenia komfortu życia.

Dzisiaj drugi tekst zamawiany przez Was na fb.

Zostaw swoją myśl