Preparat na wypadanie włosów po ciąży

preparat na wypadanie włosów po ciąży

Strona główna » Leczenie i preparaty » Tabletki na wypadanie włosów — Ranking. Leki, preparaty i suplementy. Mówi się, że dziennie tracimy około włosów. Jest to zupełnie normalny proces. Co zrobić, kiedy widzimy, że jednak nasze włosy są wszędzie, a na szczotce po porannym czesaniu jest ich zdecydowanie za dużo? Warto zacząć od przyjrzenia się codziennej rutynie.

Wypadanie włosów po ciąży – jak sobie pomóc lekami i domowymi sposobami?

W kilka tygodni po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać, gdyż w organizmie matki spada poziom estrogenów. Oczywiście nasilenie tego zjawiska jest indywidualne, bowiem wszystko zależy od organizmu kobiety, oraz od poziomu hormonów. Niektóre młode matki niemalże nie zauważają utraty kosmyków, inne z kolei tracą aż połowę swoich włosów.

Komentarze

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne. Zmaga się z nim każda świeżo upieczona mama - tak zarządziła natura. Różnice mogą jedynie dotyczyć intensywności zjawiska.

Wypadanie włosów po ciąży to problem wielu młodych mam. Jeśli dotknął również ciebie, nie wpadaj w panikę, tylko zmień sposób pielęgnacji włosów i wybierz odpowiednie kosmetyki. Kondycję cebulek oraz skóry głowy skutecznie poprawiają ampułki oraz olejki. Urodziłaś dziecko, emocje powoli się wyciszają, noworodek rozwija się zdrowo, więc masz czas, żeby wreszcie się skupić na sobie. I z przerażeniem zauważasz, że zostawiasz w wannie i na szczotce coraz więcej włosów. Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalne? Jak najbardziej, choć nie jest oczywiście niczym przyjemnym. Wypadanie włosów po ciąży spowodowane jest burzą hormonalną, jaka zachodzi w organizmie. Trzy miesiące po urodzeniu dziecka organizm zaczyna produkować mniejszą ilość estrogenów, a kondycja włosów może ulec znacznemu pogorszeniu. Jeszcze niedawno były one bujne, lśniące i gładkie - teraz mogą się łamać, stracić połysk oraz zacząć wypadać.

Wypadanie włosów w ciąży i po urodzeniu dziecka nie jest rzadkim problemem. Aby mu zapobiec, należy pomyśleć o profilaktyce już na wczesnych etapach ciąży. Pomimo tego, że większość epizodów przerzedzania się włosów ma w tym przypadku podłoże hormonalne, odpowiednia suplementacja witaminami może pomóc ograniczyć straty. Stan błogosławiony zazwyczaj wpływa pozytywnie na kondycję włosów przyszłej mamy, zwłaszcza w późniejszych trymestrach.

Komentarze

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka.

Przyszła mama  w trakcie ciąży może cieszyć się gęstymi, zadbanymi włosami. Dopiero po porodzie fryzury często sprawiają problemy, włosy są przesuszone lub wręcz przeciwnie szybko się przetłuszczają i nadmiernie wypadają.

Zostaw swoją myśl