Pyłek kwiatowy na porost włosów

pyłek kwiatowy na porost włosów

Pyłek kwiatowy jest produktem, który, obok wosku i miodu, pochodzi z ula. Ceniony jest przez medycynę naturalną za bogactwo składników odżywczych, które wspierają funkcjonowanie organizmu człowieka. Stanowi wstępnie przetworzoną przez pszczoły formę zebranego pyłku z kwiatów. Pyłek kwiatowy wskazany jest przede wszystkim w stanach przewlekłego zmęczenia, braku energii czy przy zaburzeniach nastroju, np. Pozwala ponadto poprawić koncentrację, zapamiętywanie i ogólne funkcjonowanie mózgu. Pyłek kwiatowy jest wstępnie przetworzonym surowcem, który pszczoła zbiera z kwiatów i transportuje do ula w formie niewielkich kuleczek.

Pyłek pszczeli (kwiatowy) na włosy

Niedawno nabyłam z pobudek kulinarnych pyłek pszczeli, jednak po dwukrotnym dodaniu go do musli zrezygnowałam z tego przeznaczenia… Jadł ktoś kiedyś kwiatki? Pytam, bo tak właśnie smakuje ten pyłek — jak wspomnienie z ciekawskiego dzieciństwa…. Skuszona cennymi właściwościami pyłku, opisanymi np. Jednak zanim ponownie użyję go w kuchni, na pewno upłynie sporo czasu, dlatego dziś będę go nakładać na włosy w ramach kolejnej włosowej niedzieli.

Komentarze

Wcierka Jantar i inne wcierki na porost włosów - ZESTAWIENIE

Pyłek pszczeli , zwany także kwiatowym jest uznawany za jeden z najwartościowszych odżywczo naturalnych produktów roślinnych , dlatego bywa nazywany cudowną odżywką lub super-pożywieniem ang. W swej istocie to męskie komórki rozrodcze kwiatów roślinne plemniki w postaci ziarenek różniące się kształtem, kolorem, wielkością i wagą w zależności od gatunku rośliny. Pszczoły zbieraczki gromadzą pyłek kwiatowy na zewnętrznych stronach goleni trzeciej pary nóg i mieszają ze śliną oraz nektarem tworząc obnóża patrz obrazek. Zgromadzenie jednej pary obnóży pyłkowych wymaga od pszczoły odwiedzenia od 7 do kwiatów. Przyniesiony do ula pyłek w formie obnóży służy zaspokajaniu bieżących potrzeb pokarmowych pszczół oraz tworzeniu zapasów na okres braku pyłku w środowisku. Jedna rodzina pszczela w ciągu roku może dostarczyć od 1 do 7kg pyłku.

pyłek kwiatowy na porost włosów

Fajny pomysł na wcierkę, spróbuje! Na rynku często mają stoiska osoby z miodem i pylkiem z własnej pasieki,ewentualnie zielarski. Jako wcierka brzmi bardzo kusząco, tym bardziej, że ma właściwości przyśpieszające porost włosów. A czy wiesz czemu są wycofywane? Fajny pomysl! Dodam ze kilka dni temu bylam na kursie pszczelarskim gdzie nam tlumaczono ze pylek pszczeli moze spowodowac problemy trawiennie. Pszczoly mieszaja go z slina by rozposcis bardzo trudne do strawienia bialka zanim nakarmia mlode; ale pylek szczeli z sklepu jest zbierany przy wejsciu do ula, czyli przed "poslinieniem".

Oprócz jaja i pyłku możesz też wypróbować 31 innych przepisów ; Tyle udało nam się ostatnio w tym temacie postów "spłodzić" :P. Czy wiesz, że pyłek pszczeli ma jeszcze więcej prozdrowotnych właściwości niż miód? Pyłek pszczeli to zebrany i częściowo przez pszczoły przetworzony pyłek kwiatowy. Zebrany pyłek pszczoły dostarczają do ula w postaci takich małych kuleczek.

Komentarze

Pyłek kwiatowy jest niezwykle cennym źródłem składników odżywczych.

Nigdy nie miałam wybitnie gęstych włosów, ale po zabiegu mój kucyk wyglądał naprawdę smętnie, a ja byłam autentycznie przerażona - dodaje kobieta.

Zostaw swoją myśl