Snic wypadajace wlosy

snic wypadajace wlosy

Włosy są cechą charakterystyczną naszego ciała, jak i osobowości. Od wieków fascynują ludzi, stąd też powstało wiele mitów na ich temat. Jednym z bardziej znanych jest biblijna opowieść o Samsonie, który włosom zawdzięczał wyjątkowe moce. Gdy jednak kochanka Dalila obcięła je, to wojownik stracił swoją nadprzyrodzoną siłę. Starożytni Grecy wierzyli, że obcięcie pukla włosów zmarłemu jest dla niego przepustką do Hadesu - świata zmarłych.

Sennik Włosy

Sennik Włosy — interpretacja snu w sennik. To coś złego??? Co to moze oznaczac.

Hasła pokrewne:

Wypadanie włosów - Trychologia Kosmetyczna

Interpretacja: wrozka. Interpretacja: Andora. Interpretacja: Bogna1. Włosy - białe: Pozbędziesz się przygnębiającego niepoko­ju. Włosy, czarne: Osiągniesz pewność w miłości. Włosy, czesać: Pomyślna przyszłość, zyski.

utrata włosów na czubku głowy

Włosy we śnie mogą wskazywać na Twój stan fizyczny albo psychiczny. Sennik wyraźnie mówi, że sny o włosach oznaczają męskość i witalność, a także energię seksualną i siłę. Mają też znaczenie falliczne. Sennik interpretuje sny o włosach bardzo różnie, dlatego niezwykle ważne są okoliczności towarzyszące. Czasem włosy  odzwierciedlają także stan Twojej duszy, dlatego ważne jest, czy są grube, czy cienkie, zadbane, czy poplątane? Również istotny jest kolor włosów. Czasem sen o włosach wyraża też strach przed łysieniem. Zdrowe, zadbane włosy : sennik sugeruje, że oznaczają młodość, witalność i pozytywny wizerunek.

Dla wielu ludzi jest to zaskoczeniem, ale wypadające włosy to bardzo częsty element snów i to nie tylko w przypadku mężczyzn, u których łysienie traktowane jest jako coś miarę normalnego, chociaż oczywiście nie do końca pożądanego. Sennik rozważa tutaj bardzo wiele opcji i kiedy przyśni nam się coś w tym stylu, trzeba się dokładnie zastanowić, jak właściwie wyglądało łysienie w naszym śnie i jaki był jego efekt końcowy: czy włosy wypadły kompletnie, czy coś jeszcze zostało, chociaż nie zawsze ma to znaczenie. Przejdźmy do wszystkich sytuacji szczegółowych. Chociaż u kobiet taki sen także się pojawia, jest on raczej rzadko spotykany. Nie jest wielką rzadkością, ale znaczenie snu tego typu jest na tyle specyficzne, że nie pojawia się specjalnie często. Chodzi bowiem o sen reaktywny, który jest jednym ze sposobów odreagowania ostracyzmu społecznego.

Komentarze

Sen o włosach to bardzo często pojawiający się obraz w ludzkich snach.

Sen o wypadaniu włosów bliżej ma do koszmaru niż czegoś przyjemnego.

Włosy to symbol senny, który pojawia się zdecydowanie częściej w snach kobiet, niż mężczyzn. Śniły Ci się włosy zdrowe lub zaniedbane, krótkie albo długie?

Zostaw swoją myśl