Sok z czarnej rzepy na porost włosów

sok z czarnej rzepy na porost włosów

Od dawna czarna rzepa jest znanym i cenionym składnikiem wielu kosmetyków — głównie do włosów. Niejedną z nas uratowała przed wzmożonym wypadaniem i przyspieszyła porost. Poznaj jej nieocenione właściwości i naucz się sporządzać własne kosmetyki, a nie będziesz mogła  się z nimi rozstać. To niepozorne warzywo jest prawdziwą bombą witaminową. Jego bogaty skład  może Cię zaskoczyć.

Czarna rzepa na włosy – domowy sposób na porost i wzmocnienie włosów

Czarna rzepa, jak nazywamy potocznie czarną rzodkiew, znana jest i uprawiana od tysięcy lat. Jest nie tylko ciekawym elementem naszej diety, ale ze względu na swoje cenne właściwości chętnie wykorzystuje się ją w kosmetyce.

Czarna rzepa na włosy?

CO NA WYPADAJĄCE WŁOSY ?

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu.

sok z czarnej rzepy na porost włosów

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia. Osłabienie kondycji włosów może sugerować niedobór witamin, szczególnie tych z grupy B z biotyną włącznie, problemy hormonalne lub niedobór żelaza we krwi. Może to być spowodowane na przykład zmianą diety, która jesienią różni się od tej, do której przyzwyczailiśmy nasz organizm w miesiącach letnich. Często, w okresach jesiennych mamy do czynienia z wyższym poziomem stresu, którego źródłem mogą być na przykład zbliżające się roczne rozliczenia w firmie czy też konieczność pisania ważnych prac dyplomowych na studiach. Ponieważ pogoda nie nastraja optymistycznie, także nasze ogólne samopoczucie może negatywnie wpływać na stan zdrowia naszych włosów oraz skóry głowy, czyli skalpu. Jesienią jemy także mniej owoców i warzyw, z naturalnych powodów ich gorszej dostępności oraz mniejszej różnorodności, w porównaniu do miesięcy wiosennych. Wspomniane czynniki mogą mieć znaczący wpływ na to, że wraz z obniżeniem się temperatury i wzmożonego spadania liści, z głowy zaczną nam spadać także włosy.

JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser. Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Przetłuszczanie się włosów i ich nadmierne wypadanie niestety idą w parze

Komentarze

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia.

Czarna rzepa, jak nazywamy potocznie czarną rzodkiew, znana jest i uprawiana od tysięcy lat. Jest nie tylko ciekawym elementem naszej diety, ale ze względu na swoje cenne właściwości chętnie wykorzystuje się ją w kosmetyce.

Zostaw swoją myśl