Sok z czarnej rzepy na wypadanie włosów

sok z czarnej rzepy na wypadanie włosów

Czarna rzepa, jak nazywamy potocznie czarną rzodkiew, znana jest i uprawiana od tysięcy lat. Jest nie tylko ciekawym elementem naszej diety, ale ze względu na swoje cenne właściwości chętnie wykorzystuje się ją w kosmetyce. Ma doskonały wpływ przede wszystkim na włosy, które wzmacnia i odżywia. Warzywo te zawiera fitoncydy, czyli naturalne substancje, które działają bakteriobójczo. A także olejki eteryczne, witaminy B i C oraz żelazo, wapń, potas, siarka, magnez, fosfor.

Czarna rzepa – dar natury na wypadające włosy

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia. Osłabienie kondycji włosów może sugerować niedobór witamin, szczególnie tych z grupy B z biotyną włącznie, problemy hormonalne lub niedobór żelaza we krwi. Może to być spowodowane na przykład zmianą diety, która jesienią różni się od tej, do której przyzwyczailiśmy nasz organizm w miesiącach letnich. Często, w okresach jesiennych mamy do czynienia z wyższym poziomem stresu, którego źródłem mogą być na przykład zbliżające się roczne rozliczenia w firmie czy też konieczność pisania ważnych prac dyplomowych na studiach.

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu. Skoro pomaga w walce z łupieżem, nadmiernym łojotokiem i wypadaniem włosów, to chyba coś dla mnie :. Surówka jest całkiem ostra, ale wyśmienita, polecam. Ja właśnie szukam czegoś na nadmierne wypadanie,bo straciłam połowę włosów.

sok z czarnej rzepy na wypadanie włosów

Czarna rzepa, jak nazywamy potocznie czarną rzodkiew, znana jest i uprawiana od tysięcy lat. Jest nie tylko ciekawym elementem naszej diety, ale ze względu na swoje cenne właściwości chętnie wykorzystuje się ją w kosmetyce. Ma doskonały wpływ przede wszystkim na włosy, które wzmacnia i odżywia. Warzywo te zawiera fitoncydy, czyli naturalne substancje, które działają bakteriobójczo. A także olejki eteryczne, witaminy B i C oraz żelazo, wapń, potas, siarka, magnez, fosfor. Zabiegi z czarnej rzepy polecane są dla osób, których włosy wymagają zastrzyku energii. Sok z tego warzywa wzmacnia włosy, zwiększa ukrwienie skóry, dzięki czemu cebulki włosów są lepiej dotlenione i odżywione. To dlatego stosuje się go w terapii przy wypadaniu włosów, a nawet łysieniu. Pomaga nie tylko wzmocnić włosy, ale także pobudza nowe do wzrostu.

JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser. Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Komentarze

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia. Osłabienie kondycji włosów może sugerować niedobór witamin, szczególnie tych z grupy B z biotyną włącznie, problemy hormonalne lub niedobór żelaza we krwi.

Niniejszy wpis skierowany jest zarówno do Pań, które pragną mocnych, nieprzetłuszczających się i szybko rosnących włosów, jak i do Panów, którzy z trwogą widzą w lustrze powiększające się zakola.

Pamiętam, że kiedyś całkiem ładnie spisywał się u mnie Seboradin z rzepą, może sam sok też zminimalizuje trochę wypadanie. Jak do tej pory stosowałam jedynie kupną wcierkę z Joanny i mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z nią :c Anomalia.

Zostaw swoją myśl