Suchy szampon na wypadanie włosów

Szampon do mycia na sucho potrafi wyratować z opresji, kiedy np. Cóż, życie bywa nieprzewidywalne. Pozostaje pytanie — czy suchy szampon niszczy włosy?

Suche szampony

Suche szampony z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej popularne. Trzeba z nimi jednak uważać, bo stosowane za często mogą doprowadzić do chorób skóry, wypadania włosów , a nawet do łysienia.

Odżywiasz "martwe" włosy od zewnątrz 🤔⁉️ powodzonka 💖👍 #313

On rujnuje Twoje włosy! Od chwili wejścia na rynek, suchy szampon był absolutnym wybawieniem dla wielu zabieganych kobiet. Ten genialny wynalazek uratował nam głowy w wielu awaryjnych sytuacjach, ale czy jego działanie jest tak cudowne jak nam się wydaje? Nie potrzeba fantazyjnych badań, aby potwierdzić coś, czego wiele kobiet już doświadczyło. Sonia Batra, dermatolog z Los Angeles przedstawia działanie suchego szamponu na nasze włosy:. Suchy szampon osadza swoje substancje nie tylko na włosach, ale również na mieszkach włosowych.

Według wielu włosy są naszą wizytówką, a piękne loki to rzecz niesłychanie ważna dla kobiet, ponieważ zadbane z pewnością zwrócą uwagę płci przeciwnej. Jednak co zrobić, gdy na szczotce zostaje coraz więcej włosów, a co gorsza, widzimy różnicę w stosunku do dawnej objętości? Na pomoc mogą przyjść nam specjalistyczne szampony, które dzięki właściwie dobranym składnikom zatrzymają proces, a nawet sprawią, że gęsty włos powróci. Kiedyś nie było wiadomo dlaczego ludzie łysieją, teraz medycyna potrafi nam na to odpowiedzieć! Geny to nie wszystko, wpływ mają także zmiany hormonalne, źle dobrana dieta, stany zapalne, leki czy nawet zbyt duży poziom stresu utrzymujący się przez dłuższy czas. Sami także przyczyniamy się do osłabienia jakości włosa — antykoncepcja, zbyt częste farbowanie, źle dobrane kosmetyki, suszenie gorącym nawiewem suszarki, nadużywanie prostownicy, zbyt mocne ściąganie włosów gumką czy noszenie popularnej recepturki. Dlaczego warto stosować olejek rycynowy na włosy i skórę głowy? Specjalista zajmujący się problemami z włosami to trycholog.

Suchy szampon to kosmetyk niezwykle praktyczny i wygodny w użyciu. W jednej chwili możemy cieszyć odświeżonymi włosami, bez konieczności ich suszenia, wyczesywania i modelowania. Kosmetyk ma jednak swoje wady. Niektóre jego właściwości mogą zagrażać nie tylko naszym włosom, ale i zdrowiu całego organizmu. Zapraszamy do lektury. Używanie go zbyt często może powodować wypadanie włosów.

Komentarze

Odpowiednia pielęgnacja naszych włosów pozwala nam na utrzymanie naszych włosów w idealnym stanie, w pełni nawilżonych i odżywionych.

Jako kobieta staram się dbać o swoje długie włosy, jak tylko potrafię.

Zostaw swoją myśl