Tabletki antykoncepcyjne hamujące wypadanie włosów

tabletki antykoncepcyjne hamujące wypadanie włosów

Leki są przeznaczone do leczenia różnych stanów zdrowotnych, ale czasem mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Niektóre leki mogą przyczyniać się do wzrostu włosów, zmiany w kolorze włosów lub fakturze, lub wypadanie włosów. Leki powodują wypadanie włosów, zakłócając normalny cykl wzrostu włosów ze skóry głowy. Podczas fazy anagenu, która trwa od dwóch do sześciu lat, włosy rosną. Podczas fazy telogenowej, która trwa około trzech miesięcy, włosy spoczywają. Na końcu fazy telogenowej włosy wypadają i są zastępowane przez nowe włosy.

Antykoncepcja a łysienie

Od prawie 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu podczas mycia głowy wypada mi garść włosów.

Włosy po ciąży - problem tkwi w hormonach

Antykoncepcja hormonalna i jej efekty uboczne. Co po odstawieniu? Moje doświadczenia z Nuva Ring

Suplementy, odżywki dla sportowców w aptece Leki przeciwwirusowe podnoszące odporność Menstruacja, PMS - co warto wiedzieć? Witaminy i minerały - jaki mają wpływ? Wzdęcia, Zaparcia - jak leczyć?

long4lashes szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów 200 ml

Od września wypadały mi włosy z prawej strony. Zaczełam jeść tableki ze skrzypu polnego i z pokrzywy - do teraz pomagają i włosy zaczynają odrastać. Pytanie moje brzmi,co mogę jeszcze zażywać i kiedy włosy odrsoną całe? Czy to jest długi proces? Dalej,kolejne pytanie,jakiego typu szamponu mam używać? Mam włosy,liche,cienkie bez jakiejkolwiek [ Hmm w dziale uroda w temacie Witaminy, tabletki ,szampony,odżywki na wypadanie włosów więcej o tym pisze.

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. U niektórych kobiet trwa krótko, u innych zaś wypadanie trwa długo i jest dokuczliwym problemem. Włosy wypadają nam codziennie. Niepokoić się możemy wtedy, gdy wypada ich ponad na dobę.

Komentarze

Lekarz medycyny estetycznej, Anestezjolog.

Ja zaczęłam zażywać tabletki w wieku prawie 20 lat i to w celu antykoncepcyjnym : Przy pierwszym opakowaniu pojawił mi się trądzik na skroniach,którego nigdy nie miałam.

Pogląd o tym, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych sprawia, że włosy są mocniejsze i szybciej rosną pojawił  się w latach dziewięćdziesiątych, czyli w okresie, gdy te środki medyczne zaczęły stopniowo zapełniać półki.

Zostaw swoją myśl