Tabletki antykoncepcyjne na wypadające włosy

tabletki antykoncepcyjne na wypadające włosy

Od prawie 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu podczas mycia głowy wypada mi garść włosów. Czy ktoś ma podobny problem?

Czym jest spowodowane wypadanie włosów przy antykoncepcji?

Wszystkie tabletki, które przyjmujemy, mają ogromny wpływ na organizm. Czasami ten wpływ jest pozytywny, czasami niestety nie. Z reguły przyjmowanie pigułek hormonalnych spotyka się z zadowoleniem kobiet. Według badań, aż 97 procent pań twierdzi, że tabletki odmieniły ich wygląd:.

Wypadają mi garściami, przy każdym przeczesaniu ręką, nie mówiąc o myciu! A muszę myć codziennie bo w dodatku się tłuszczą. Nigdy nie były mocne, farbuję je od wielu lat, ale to nie może być przyczyną bo nigdy mi nie wypadały, nawet bezpośredniu po malowaniu. Najpierw myslałam, że to odbija się stres który przeszłam w związku z maturą, potem przeprowadzka i zaczęcie studiów, ale to raczej nie to.

wypadanie włosów u mężczyzny

Choroby włosów są jedną z częstszych przyczyn wizyt u dermatologa. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, dlatego bardzo istotnym elementem badania lekarskiego jest szczegółowo przeprowadzony wywiad z pacjentem. Utrata włosów może być efektem przebytej choroby, stresu, niedokrwistości z niedoboru żelaza, nieodpowiedniej diety, przyjmowania niektórych leków np. Do chorób ogólnoustrojowych, które mogą przebiegać z wypadaniem włosów zaliczamy: choroby tarczycy, choroby zakaźne, cukrzycę, nowotwory , niektóre choroby tkanki łącznej oraz choroby owłosionej skóry głowy m. Łysienie androgenowe jest również przyczyną nadmiernej utraty włosów i należy pamiętać, że jest to najczęstsza przyczyna wypadania włosów u mężczyzn. U niektórych kobiet odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może również przyczynić się do wypadania włosów.

Mam problem z wypadaniem włosów. Przez 4 lata brałam antykoncepcję YAZ i wszystko było w porządku. Za radą pani ginekolog zrobiłam trzymiesięczną przerwę, żeby dać organizmowi odpocząć - od listopada do stycznia nie brałam tabletek. Na początku lutego zaczęłam brać YAZ z powrotem i zauważyłam, że włosy zaczęły mi bardziej wypadać.

Komentarze

JavaScript seems to be disabled in your browser.

Od prawie 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu podczas mycia głowy wypada mi garść włosów.

Nie ma jednoznacznych dowodó na skuteczność preparatu, który chce Pani zastosować, dlatego nie mogę się wypowiedzieć odnośnie celowości i skuteczności stosowania sulfrinu. Nie ma natomiast przeciwwskazań do łączenia preparatu sulfrin z ovulanem.

Zostaw swoją myśl