Tabletki antykoncepcyjne na wypadanie wlosow

tabletki antykoncepcyjne na wypadanie wlosow

Witam, jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych może być wypadanie włosów. Jeśli jest to dla Pani problemem należałoby je odstawić ewentualnie spróbować innych. Ważne jest też żeby upewnić się, że nie ma innych czynników mogących powodować wypadanie włosów. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła?

Wypadanie włosów po tabletkach antykoncepcyjnych?

Oczywiście jest to możliwe, że podczas doustnej antykoncepcji hormonalnej dojdzie do nasilenia Twoich objawów. Aby szerzej zrozumieć problem łysienia i wpływu leków na jego rozwój, przeczytaj nasz artykuł: Łysienie a leki. Czasami tabletki antykoncepcyjne, mogą poprawić nawet kondycję włosów, wszystko zależy od przyczyny Twojego łysienia i gospodarki hormonalnej w Twoim organizmie. Sama mam tez problem z włosami i dużo czytałam o przyczynach wypadania więc do tego co już zostało napisane dodam jeszcze że tabletki antykoncepcyjne powodują słabsze przyswajanie pierwiastków, a wiadomo jak na włosy wpływa np niedobór żelaza w organizmie.

Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować wypadanie włosów? Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

brak jakiego hormonu powoduje wypadanie włosów

Pogląd o tym, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych sprawia, że włosy są mocniejsze i szybciej rosną pojawił  się w latach dziewięćdziesiątych, czyli w okresie, gdy te środki medyczne zaczęły stopniowo zapełniać półki. Dziś tą opinię potwierdzają lekarze. Tabletki antykoncepcyjne rzeczywiście pozytywnie wpływają na wzrost i poprawę kondycji włosów, ale pod warunkiem, że zawierają odpowiednio dużą ilość estrogenu, czyli hormonu kobiecego. Należy pamiętać, że nie wszystkie tabletki mają go w swoim składzie, co może powodować efekty odwrotne do działania tych zawierających hormon. Włosy staną się słabe, łamliwe, po prostu stracą swoją moc i siłę, a także intensywność koloru. O możliwości negatywnego wpływu antykoncepcji hormonalnej na kondycję włosów możesz przeczytać w moim osobnym artykule. Podwyższone dawki estrogenu, które trafiają do kobiecego organizmu sprawiają, że niemal wszystkie włosy pozostają w fazie wzrostu, czyli anagenie. Po odstawieniu tabletek poziom estrogenów gwałtownie spada, co jest zjawiskiem podobnym do tego, który występuje po porodzie.

Komentarze

Zostaw swoją myśl