Tabletki na porost włosów po chemioterapii

Wiele osób zastanawia się jakie są sposoby na wypadanie włosów i jak najlepiej przyspieszyć porost włosów. Na szczęście istnieje wiele sposobów na porost włosów , Jest to również sposób na rozwiązanie problemu zbyt wolnego porostu włosów. Szampony, odżywki i maski do włosów Szampony i odzywki wzmacniające mogą stymulować porost włosów.

PORADY włosowe u Anwen – włosy po chemioterapii

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchester odkryli nową strategię ochrony mieszków włosowych przed skutkami chemioterapii. Badanie przeprowadzone w laboratorium profesora Ralfa Pausa z Centrum Badań Dermatologicznych dowodzi, w jaki sposób można zapobiec uszkodzeniom mieszków włosowych spowodowanym przez taksany, leki przeciwnowotworowe, które mogą powodować trwałą utratę włosów. Czytaj także: Wypadanie włosów.

Nasz ekspert, dr Grzegorz Turowski* (chirurg plastyczny), tłumaczy:

Jak EKSTREMALNIE przyśpieszyć porost włosów!

Osobom poddającym się chemioterapii trudno jest budować poczucie własnej wartości. Już samo słowo wywołuje dreszcz, a co dopiero fakt wystąpienia choroby nowotworowej. Nieraz brakuje fachowej wiedzy na temat leczenia, a terminologia onkologiczna dodatkowo budzi poczucie lęku.

Sama jestem po agresywnej chemioterapi i mam problem z wlosami. Ale po 6 tygodniach zaczely odrastac,tak jak mowil lekarz. Słyszałam o szamponie do włosow dr. Volff o nazwie Plantur- jeszcze nie stosowalam ale juz zamowilam. Jeśli chodzi o chemioterapię to przyjdzie taki moment, kiedy te włosy po prostu zasypują głowę, tak jak w ciągu kilku dni wypadły, tak dosłownie z dnia na dzień będzie duża różnica. Jeśli chodzi o pielęgnację, to początkowo nie warto pchać w nie chemii i zaleca się naturalne i delikatne kosmetyki np. Co do farbowania to jest magiczne pół roku, po którym można myśleć o zmianie koloru.

Marta offline. Post 1. Na forum od: Post 2.

Komentarze

Szampon dermena® to produkt innowacyjny, przeznaczony do pielęgnacji włosów nadmiernie wypadających. Dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji czynnej pochodzenia witaminowego hamuje wypadanie włosów i stymuluje proces ich odrastania.

Na rynku istnieje wiele preparatów obiecujących szybszy porost włosów, czy jednak wszystkie z nich działają?

Cze 26, Chemioterapia , Leczenie wspomagające.

Zostaw swoją myśl