Łupież i wypadanie sierści u kota

Wypadanie sierści jest w wpisane w życiorys każdego kota, ale jej nadmierne gubienie może sygnalizować poważne schorzenia — od sytuacji stresowych po bakteryjne i grzybicze zakażenie skóry. Jak rozpoznać patologiczne wypadanie sierści u kota, kiedy należy zgłosić się z kotem do lekarza weterynarii? Co to może być? Pomyślałem tak, zanim jeszcze obejrzałem kota, który starannie ukrywał się w transporterze.

Choroby skóry u psa i kota – przyczyny, objawy, leczenie – cz. 1

Korzystając ze strony internetowej www. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Sytuacje stresowe a wypadanie sierści u kota

Choroby skóry u zwierząt. Przyczyny, objawy, leczenie

Posiadanie kota, to ogrom przyjemności z obserwowania jego zachowań, głaskania, przytulania, słuchania jego mruczenia itd. Są jednak pewne sytuacje, które mogą irytować nawet najbardziej oddanego kociarza, mianowicie linienie kota. Futerko Twojego pupila dzieli się na podszerstek i włos okrywowy.

łupież i wypadanie sierści u kota

Skóra jest największym narządem w organizmie każdego zwierzęcia — człowiek nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Często jest to narząd niedoceniany, a objawy chorób skóry lekceważone. Mało kto zdaje sobie sprawę, że zmiany skórne mogą świadczyć o chorobach toczących się wewnątrz organizmu — od chorób endokrynologicznych, po zaburzenia autoimmunologiczne i nowotwory złośliwe. Choroby skóry wpływają na zachowanie i samopoczucie zwierzęcia. Przykładowo, przewlekły świąd wywołuje frustrację, a czasami może prowadzić do agresji u psa, czy kota. Patologie skórne mogą sygnalizować poważne problemy u naszego zwierzęcia.

Wypadanie sierści jest w wpisane w życiorys każdego kota, ale jej nadmierne gubienie może sygnalizować poważne schorzenia — od sytuacji stresowych po bakteryjne i grzybicze zakażenie skóry. Jak rozpoznać patologiczne wypadanie sierści u kota, kiedy należy zgłosić się z kotem do lekarza weterynarii? Co to może być? Pomyślałem tak, zanim jeszcze obejrzałem kota, który starannie ukrywał się w transporterze. Jednak po przeprowadzeniu dokładnego badania klinicznego okazało się, że w miejscach do niedawna pokrytych sierścią, pojawiły się łyse, owalne plamy.

Komentarze

Czy zauważyłeś na sierści swojego kota białe płatki? To może być koci łupież.

Nie pamiętasz hasła.

Zostaw swoją myśl