Utrata włosów łonowych

utrata włosów łonowych

Problem nadmiernego wypadania włosów jest problemem powszechnym. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zjawisko to ma zróżnicowane i liczne przyczyny. Niektóre z nich zależą od nas samych, zaś na inne całkowicie nie mamy wpływu. Wzmożona utrata włosów bywa często skutkiem przebytych w ostatnim czasie poważnych i wyczerpujących siły witalne organizmu chorób, tak jak choroby nowotworowe.

Dlaczego ludzie tracą włosy łonowe?

Owłosienie łonowe występuje nie gdzie indziej, jak w miejscu narządów płciowych, ale to chyba sprawa oczywista. Mniej oczywiste są natomiast aspekty zdrowotne, seksualne, a nawet psychologiczne, związane z włosami łonowymi. Coraz częściej, zarówno kobiety, jak i mężczyźni zastanawiają się nad sensem golenia włosów łonowych, a inicjacji pozbycia się owłosienia z intymnych części naszego ciała podejmują się już nawet nastolatki. Nastała nam swoista moda na gładkie ciała, a osobniki obu płci szukają coraz to innych i bardziej funkcjonalnych metod depilacji.

Wypadanie włosów - przyczyny. Toczeń układowy

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Witam mam problem w wieku 40 lat straciłam wszystkie wlosy łonowe-wypadły mi w ciągu tygodnia. Odkąd wyłysiała mi cipa mąż niechce się ze mną kochać bo sie czuje jakby miał w łóżku małą dziewczynke. Boje sie że odemnie odejdzie bo nie wytrzyma bez seksu długo a mi włosy już nie odrosną. Co mam zrobić?

Owłosienie łonowe występuje nie gdzie indziej, jak w miejscu narządów płciowych, ale to chyba sprawa oczywista. Mniej oczywiste są natomiast aspekty zdrowotne, seksualne, a nawet psychologiczne, związane z włosami łonowymi. Coraz częściej, zarówno kobiety, jak i mężczyźni zastanawiają się nad sensem golenia włosów łonowych, a inicjacji pozbycia się owłosienia z intymnych części naszego ciała podejmują się już nawet nastolatki. Nastała nam swoista moda na gładkie ciała, a osobniki obu płci szukają coraz to innych i bardziej funkcjonalnych metod depilacji. Najczęściej stosowanym narzędziem pozwalającym na pozbycie się owłosienia jest oczywiście maszynka do golenia. Zastosowanie tego wiekowego wynalazku ma oczywiście swoje plusy i minusy więc należy pamiętać, że jest to chyba najtańsza i najszybsza metoda depilacji, choć wielce ryzykowna, gdyż najmniejszy niekontrolowany ruch może prowadzić do skaleczeń, a jak wiadomo — rany w miejscach intymnych goją się dość trudno.

Podczas okresu dojrzewania na ciele ludzkim pojawiają się włosy łonowe. Owłosienie łonowe ma odmienne funkcje niż włosy na głowie. Naukowcy podają, że owłosienie łonowe pełni funkcje ochronne, zwłaszcza w przypadku kobiet. Włosy pomogą ochronić narządy intymne przed wnikaniem brudu i różnych zanieczyszczeń. Zadaniem włosów jest także zapewnienie ciepła narządom płciowym, które są szczególnie narażone na działanie niskich temperatur.

Komentarze

Wszy to wciąż temat wstydliwy, z którym krępujemy się chodzić do lekarza. Niesłusznie - odpowiednie preparaty prędko położą wszawicy kres.

Cała zawartość iLive jest sprawdzana medycznie lub sprawdzana pod względem faktycznym, aby zapewnić jak największą dokładność faktyczną.

Wypadanie włosów u kobiet a mężczyzn Przyczyny nadmiernego wypadania włosów uzależnione są od płci, również sam sposób łysienia przebiega inaczej, co

Zostaw swoją myśl