Witaminy dla dzieci na wypadające włosy

witaminy dla dzieci na wypadające włosy

Wypadanie włosów kojarzy się z przypadłością ludzi dorosłych, a zwłaszcza seniorów. Znacznie rzadziej dotyczy dzieci. Przyczyną utraty włosów może być np.

Jak dbać o włosy dziecka? Pielęgnacja + metody na wzmocnienie włosów

Przez Gość Łysina, Czerwiec 16, w Zdrowie i uroda. Ostatnio okropnie przerzedziła mi się czupryna Jakie witaminy kupić, żeby wzmocnić włosy?? Przywróć formatowanie.

Obserwuj nas

Ukryte terapie, cz. 9 - Jerzy Zięba - 14.01.2015

Utrata włosów w wieku niemowlęcym nie jest zwykle niczym niepokojącym i może występować przez pierwsze 6 miesięcy życia. Przyczyną tego zjawiska jest najczęściej obniżenie poziomu hormonów oraz zastępowanie włosów niemowlęcych włosami dojrzałymi. Nadmierne wypadanie włosów u dzieci bywa często objawem niedoborów pewnych składników pokarmowych. Jego podłoże mogą stanowić również choroby np. W przypadku wystąpienia tego problemu warto zwrócić się do lekarza pediatry, który pomoże znaleźć przyczynę. Głównym budulcem włosa jest keratyna , czyli białko zbudowane głównie z aminokwasów zawierających siarkę: cysteiny i metioniny.

Jedną z najczęściej występujących przyczyn wypadania włosów jest niewłaściwy sposób odżywiania. Do utraty włosów może doprowadzić dieta uboga w witaminy A, C i E, cynk, miedź oraz żelazo. Aby tak się nie stało, należy spożywać warzywa i owoce takie, jak jarmuż, buraki, natka pietruszki, marchewka, brokuły, papryka, grejpfruty, pomarańcze, morele i szpinak. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się także ryby, pestki dyni, jajka i podroby. Warto natomiast ograniczyć picie kawy i mocnej herbaty. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na utratę włosów są wahania poziomów męskich hormonów płciowych. Mówimy wówczas o łysieniu androgenowym, przy czym jest ono odpowiedzialne za wypadanie włosów u mężczyzn i u kobiet. W tym przypadku włosy wypadają przede wszystkim na czubku głowy, tworząc zakola i przerzedzenia w okolicy przedziałka. Jeśli tracimy włosy w tych okolicach, warto sprawdzić poziom testosteronu we krwi.

Witaminy i minerały są nam niezbędne nie tylko do zachowania zdrowia, ale również urody. Ich niedobory sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe, suche, a w dodatku wypadają całymi garściami. Sprawdź, jakie witaminy na włosy warto włączyć do swojej diety. Często zdarza się, że pomimo stosowania wzorowej pielęgnacji, włosy uparcie pozostają w kiepskiej kondycji. Zazwyczaj jest to sygnał, że przyczyna problemu leży w diecie.

Komentarze

Witamina A , czyli tzw.

Witaminy i minerały są nam niezbędne nie tylko do zachowania zdrowia, ale również urody. Ich niedobory sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe, suche, a w dodatku wypadają całymi garściami.

Zostaw swoją myśl