Witaminy dla psa na wypadanie sierści

witaminy dla psa na wypadanie sierści

Dodatkowo informujemy naszych partnerów reklamowych i analitycznych o Twoim zachowaniu na stronie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję pliki cookie.

Witaminy dla psa na wypadanie sierści

Siemię lniane, marchewka czy olej? Które z domowych sposobów na piękną sierść rzeczywiście przynoszą efekt? Choć półki w sklepach uginają się od specjalistycznych preparatów, szamponów i odżywek dla psów, właściciele wymieniają się własnymi sposobami na piękną sierść. Zdarza się, że te domowe metody, niczym babcine przepisy na powidła, zyskują miano najlepszych i jedynie skutecznych.

Okresowe wypadanie włosów u psów , szczególnie na wiosnę, jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Zwierzęta pozbywają się wówczas gęstego włosa puchowego, który chroni je w zimę przed mrozem. Niepokoić powinniśmy się, gdy pies nadmiernie linieje przez cały rok albo gdy zdrowy do tej pory czworonóg nagle zaczyna tracić sierść. Najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania sierści u psa jest niewłaściwa dieta. Powinna być pełnowartościowa, czyli zawierać wszystkie niezbędne dla niego składniki odżywcze.

Psiaki potrafią doskonale przystosować się do warunków panujących na zewnątrz. To właśnie dlatego jesienią ich futerko staje się grubsze, wiosną zaś dużo rzadsze. W okresach sezonowej wymiany włosa wiele zwierzaków gubi sierść całymi garściami. Niekiedy zdarza się jednak, że czworonogi intensywnie tracą futro niemal przez cały rok. W takich przypadkach pod lupę powinniśmy wziąć dietę naszego pupila. Przyczyną problemu mogą być bowiem niedobry żywieniowe.

Obserwujesz to wyszukiwanie. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo. Możesz przejrzeć swoje obserwowane wyszukiwania. By dalej dodawać kolejne wyszukiwania usuń coś z listy obserwowanych wyszukiwań zamknij Sprzedawca tej oferty korzysta z usługi Allegro Ads. Kliknij tutaj , by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Komentarze

Psia sierść to powód do wielkiej dumy.

Obecnie wiele psów i kotów spędza większość czasu w domach, przy sztucznym oświetleniu oraz ogrzewaniu, co skutkuje wydłużającymi się okresami wypadania włosa, które mogą trwać nawet cały rok. Opróczcyklicznego linienia na wypadanie sierści wpływ mogą mieć zmiany hormonalne oraz złe odżywianie i związane z nim niedobory substancji mineralnych czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niebagatelną rolę odgrywają również tłuszcze, w szczególności nienasycone kwasy tłuszczowe.

Zapominasz o zamówieniu karmy?

Jak ograniczyć wypadanie sierści u psa?

Zostaw swoją myśl