Witaminy na wypadanie włosów po ciąży

witaminy na wypadanie włosów po ciąży

Wiele kobiet martwi się o stan ich włosów po urodzeniu dziecka. Istnieje duża grupa matek, które pragną przywrócić blask swoim włosom sprzed ciąży. Jak jednak to zrobić? Na co należy zwrócić uwagę przy wypadaniu włosów po ciąży? Aby zrozumieć ten problem, należy przede wszystkim dowiedzieć się od czego wypadają włosy po ciąży.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami po ciąży

Wypadanie włosów po ciąży to bardzo przykra dolegliwość, z którą zetknęłam się po raz kolejny. Jeśli również dokucza Ci ten problem, sprawdź, skąd się bierze i co na wypadanie włosów stosuję każdego dnia.

Choć ciąża pod wieloma względami nie rozpieszcza, jest coś, czego wielu ciężarnym inne kobiety zazdroszczą. Mianowicie bujnej i lśniącej fryzury. Niestety piękna fryzura nie jest dana raz na zawsze młodym mamom. Około trzeciego miesiąca po porodzie włosy w naturalny sposób wypadają. U jednych kobiet proces ten przebiega delikatnie, inne włosy tracą garściami, co często niepokoi i budzi strach. Młode mamy mogą się pochwalić bujną fryzurą z prostej przyczyny: włosy w ciąży nie wypadają.

Nie ma jednak powodów do paniki, wypadanie włosów po ciąży , czyli łysienie poporodowe alopecia postpartalis , to całkowicie naturalne zjawisko. Jeśli dotyczy to także ciebie, to dzięki podanym niżej informacjom dowiesz się, dlaczego nie masz powodów do obaw. Każdego dnia tracimy od około 50 do włosów. Ich nasilone sezonowe wypadanie możemy u siebie zaobserwować szczególnie podczas trwania przesilenia wiosennego i jesiennego. Często ich wzmożone wypadanie jest oznaką niektórych chorób, zaburzeń gospodarki hormonalnej, niedoborów witamin lub składników mineralnych przykładowo żelaza. Spowodowane bywa również stresem.

Komentarze

Wypadanie włosów po ciąży jest naturalnym zjawiskiem, które dotyczy każdej młodej mamy. Natomiast wypadające włosy w ciąży mogą być objawem niedoborów pokarmowych, nadmiaru stresu lub mieć inne przyczyny.

Zostaw swoją myśl