Witaminy przeciw wypadaniu sierści u psa

Psy gubią sierść cały rok, wzmożone zaś jej wypadanie zaobserwować możemy szczególnie wiosną, kiedy to, w przygotowaniu na cieplejsze miesiące, pozbywają się one gęstego, zimowego futra. Jednak warto wiedzieć, że nagłe, obfite linienie lub stała, przedłużająca się tego typu przypadłość stanowić może powód do niepokoju. Dowiedz się więcej o nadmiernym wypadaniu sierści u psa. Wzmożone wypadanie sierści u psa najczęściej spowodowane jest tą samą przyczyną — nieprawidłową dietą.

Sierść i skóra

Jak ograniczyć wypadanie sierści u psa? To pytanie zadawał sobie niejeden właściciel wyciągając psią sierść z porannej kawy lub czyszcząc marynarkę przed ważnym spotkaniem biznesowym. Istnieją jednak sposoby na ograniczenie ilości psich włosów fruwających po domu!

Zawartość Twojego koszyka

Witamina A - dlaczego jest ważna dla psów i kotów?

Obecnie wiele psów i kotów spędza większość czasu w domach, przy sztucznym oświetleniu oraz ogrzewaniu, co skutkuje wydłużającymi się okresami wypadania włosa, które mogą trwać nawet cały rok. Opróczcyklicznego linienia na wypadanie sierści wpływ mogą mieć zmiany hormonalne oraz złe odżywianie i związane z nim niedobory substancji mineralnych czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niebagatelną rolę odgrywają również tłuszcze, w szczególności nienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszcz jest źródłem energii, ale jest także niezbędny by organizm mógł przyswoić rozpuszczalne w tłuszczach witaminy. Szczególną uwagę należy zwrócić na tzw. Dostarczenie właściwej proporcji tych kwasów jest konieczne do utrzymania dobrej kondycji skóry i sierści oraz ma duże znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu.

Moja kotka strasznie linieje. Wiem , że zwierzęta gubią sierść wiosną i jesienią , ale ona linieje cały czas. Jest to uciążliwe , tym bardziej , że kotka jest prawie cała biała i jasne włosy są widoczne na wszystkim. Wyczesuje ją codziennie i nic to nie daje. Czy są jakieś środki , które chociaż ograniczą wypadanie sierści? Czy może podawać jej jakieś witaminy? Powinnaś pójść z kotką do weterynarza. Myślę, że on powinien mieć jakieś środki na wypadanie sierści. Myślę, że on Ci powinien mieć jakieś środki na wypadanie sierści. Dobre są w takich sytuacjach preparaty witaminowe dla naszych zwierzaczków:.

Zobacz ostatnio poruszane tematy na naszym forum - psy - koty - ptaki - gryzonie - znajdź odpowiedź na problem swojego pupila Krakvet. Moderatorzy: Robert A. Post śr lip 18, am. Post śr lip 18, pm. Post sob lip 21, pm.

Komentarze

Edukacja Wypadanie sierści u kota - tabletki, witaminy - co stosować?

Obserwujesz to wyszukiwanie. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo.

Zostaw swoją myśl