Włosy wypadają na jesień

włosy wypadają na jesień

Każdy rodzaj wypadania włosów jest problemem, wobec którego wiele mężczyzn i kobiet staje często bezradna. Jednak nie każde wypadanie włosów jest sobie równe. Jego nasilenie zależne jest od stanu naszego zdrowia, kondycji psychicznej, genów, pory roku, diety oraz sposobu pielęgnacji włosów. Sezonowe wypadanie to tylko jedna z odmian osłabienia kondycji włosów, dotykające nas na przestrzeni zmiany pór roku. Dziś o tym, dlaczego włosy wypadają jesienią i czym jest okresowe wypadanie włosów.

Pielęgnacja włosów jesienią

Codziennie wypada nam około 50 włosów i jest to normalnym zjawiskiem. Jesienią czy wiosną ta liczba wzrasta nawet do włosów dziennie!

Jesień to czas, w którym większość naszych pacjentów zmaga się z nasilonym problemem wypadania włosów. Choć nadmierne wypadanie włosów zawsze budzi w nas pewien niepokój, okazuje się, że jesienią jest to całkowicie naturalne zjawisko. Najwięcej owłosienia tracimy na przełomie września i października, gdyż w tym czasie nasz organizm intensywnie przygotowuje się na zmiany zachodzące w przyrodzie. Czy zatem powinniśmy po prostu przeczekać ten trudny okres, pozwalając osłabionym włosom wypaść? Specjaliści z Bieńkowscy Clinic radzą, aby na początku zahamować proces wypadania włosów, a następnie przystąpić do ich wzmacniania i pobudzania do ponownego wzrostu. Podpowiadamy, jakie preparaty i zabiegi na wypadanie włosów będą w tym przypadku najbardziej pomocne.

Przez Gość Aniolekczarny, Listopad 19, w Zdrowie i uroda. Mam problem z wypadającymi włosami. Zawsze były gęste i mocne, a teraz?? Wypadają garściami, szczególnie przy myciu ale nie tylko. Bardzo o nie dbam, używam zawsze odżywki, myję odpowiednio często, nie prostuję, nie suszę suszarką Nawet ich nie farbuję. Pomóżcie proszę!!!!!!!! Przywróć formatowanie. Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

O włosy staram się zdać każdą porą roku. Ewa to może warto zainwestować w dyfuzor? Zobacz sobie u Maliniarki jak jej włosy wyglądają po nim :. Jeszcze schną, ale już widzę, że są inne, lekkie. Jak długo będę musiała nim myć? Czytałam gdzieś, że od tygodnia.

Komentarze

Jesień to taka pora roku, która dla większości z nas oznacza nadmierne wypadanie włosów. To okres przejściowy, kiedy zmienia się pogoda, otoczenie i również nasza skóra.

Bardzo fajny i rzeczowy post.

Zostaw swoją myśl