Wypadajace wlosy po ciazy co robic

wypadajace wlosy po ciazy co robic

Ponieważ jestem dość mądrą dziewczynką [i idąc za pewną reklamą: jestem tego warta ;- ] to uczę się na swoich błędach i wyciągam wnioski. Wychodzi mi z tym różnie, nie oszukujmy się. Zdajecie sobie zapewne sprawę, że w ciąży rozkwitamy.

Wypadanie włosów po ciąży

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. U niektórych kobiet trwa krótko, u innych zaś wypadanie trwa długo i jest dokuczliwym problemem. Włosy wypadają nam codziennie. Niepokoić się możemy wtedy, gdy wypada ich ponad na dobę.

Komentarze

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

O nadmiernym wypadaniu włosów po porodzie krąży wiele mitów. Niektóre straszą permanentnym łysieniem, inne zachęcają mamy do stosowania wątpliwych diet. To prawda, że wiele kobiet po porodzie boryka się z problemem wypadających włosów. Ale nie wpadajmy w panikę.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Odpowiedz Link Obserwuj wątek. Podgląd Opublikuj. Rozwiń dyskusję. Ponieważ jakiś czas temu miałam fatalny problem z włosami, mogę się nieco wypowiedzieć na ten temat w moim przypadku powodem tego, że straciłam ponad połowę objętości włosów był stres - po tym, jak obcięłam je bardzo krótko, odrastają bez problemu i rosną bardzo szybko - te pierwsze, cienkie włosy, które odrastają, to tzw. A włosy straszliwie lecą po ciąży - moja znajoma straciła ich w tym okresie całe mnóstwo. Odpowiedz Link.

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada. Fizjologicznie ubywa nam — włosów na dzień. Dopiero kiedy zauważymy, że liczba ta wzrasta, a na szczotce zostaje zbyt wiele włosów, należy działać! Możemy wyróżnić kilka, a nawet kilkanaście czynników powodujących gubienie włosów. Czynniki mogą być różne, od błahych do bardzo poważnych, dlatego nie lekceważmy tego stanu.

Komentarze

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów?

Przez całą ciążę twoje włosy były gęste i lśniące. Teraz po urodzeniu dziecka na szczotce zostają całe pasma.

Przyszła mama  w trakcie ciąży może cieszyć się gęstymi, zadbanymi włosami. Dopiero po porodzie fryzury często sprawiają problemy, włosy są przesuszone lub wręcz przeciwnie szybko się przetłuszczają i nadmiernie wypadają.

Zostaw swoją myśl