Wypadajace wlosy przy niedoczynnosci tarczycy

wypadajace wlosy przy niedoczynnosci tarczycy

Zaburzenia pracy tarczycy związane są z produkcją trójjodotyroniny T3 i tyroksyny T4 przez gruczoł tarczowy znajdujący się w dolnej części szyi. Hormony te pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie: stymulują procesy wzrostu zachodzące w układzie kostnym i nerwowym, a także biorą udział w przemianie materii i energii. Praca tarczycy jest sprzężona z funkcjonowaniem przysadki mózgowej. Dopóki nie wydzieli ona hormonu TSH , gruczoł tarczowy nie produkuje T3 i T4, których podwyższone stężenie może zahamować czynność przysadki i doprowadzić tzw.

Wypadanie włosów a tarczyca. Jakie choroby tarczycy powodują wypadanie włosów?

Nadmierne wypadanie włosów może być objawem niedoczynności tarczycy, która spowodowana jest niedoborem tyroksyny oraz nieprawidłowym działaniem trijodotyroniny w ustroju komórek chorego. Dochodzi wówczas do spowolnienia przemiany materii oraz pojawiają się obrzęki śródmiąższowe.

Twoje włosy wypadają w nadmiarze? Zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna? Zmieniłaś dietę na zdrowszą, zaczęłaś dbać o odpowiednią pielęgnację włosów i nic? Włosy jak wypadały, tak wypadają? Przyjrzyj się uważnie objawom towarzyszącym.

Witam serdecznie. Nasze forum nie ma możliwości sugerowania konkretnych placówek czy lekarzy. Warto jednak udać się ponownie do ginekologa lub endokrynologa po skierowanie na badania hormonów. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta? Załóż teraz. Masz pytanie? Pytania do specjalistów Dermatologia.

Kto choć raz dotknął się z zaburzeniami w funkcjonowaniu pracy tarczycy, doskonale zdaje sobie sprawę, że gruczoł ten jest niezwykle ważny. Nieprawidłowe wydzielanie hormonów może niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie całego organizmu. Choroby tarczycy bardzo często rzutują na kondycję naszych włosów. W jaki sposób? Odpowiedź w dalszej części tego wpisu.

Komentarze

Wypadanie włosów to nieswoisty objaw wielu chorób, m.

Gdy nie zrozumiesz pewnych prostych rzeczy może być z Tobą nie halo. Tak właśnie najczęściej powstaje niedoczynność tarczycy.

Jak informują trycholodzy, problem nadmiernego wypadania włosów pojawia się wtedy, gdy ich strata sięga co najmniej dziennie i stan ten utrzymuje się przez kilka tygodni.

Zostaw swoją myśl