Wypadajace wlosy u niemowlaka

Rejestracja Logowanie. Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej Kto tak jak ja żyję na wynajmnie.?

Wypadanie włosów u niemowlaka

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża.

Zapytaj lekarza

Wypadanie włosów - Trychologia Kosmetyczna

Tak, w pierwszych sześciu miesiącach życia dziecka możesz zauważyć, że maluchowi intensywnie wypadają włosy, a dodatkowo na jego głowie tworzą się całkowicie pozbawione włosów miejsca. Nie martw się, to normalne. Często mówi się, że włosy niemowląt wycierają się po bokach głowy, z tyłu lub na czubku , gdy np. Ale tak naprawdę te włosy i tak prędzej czy później by wypadły - to jeszcze pozostałość z życia płodowego. W kolejnych miesiącach życia włosy dziecka będą stopniowo odrastać, ale uwaga - bardzo możliwe, że będą miały inny kolor i strukturę niż tuż po urodzeniu. Warunki przechowywania plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Po porodzie zaczęły mi bardzo wypadać włosy. I to nie jest takie zwykłe wypadanie, przy myciu dosłownie odpływ się zatyka, potem przy czesaniu garść no i w całym domu jeszcze trochę tego się znajdzie. W czasie ciąży włosy miałam tak mocne że ani jednego nie dało się znaleźć w domu. Brałam witaminy no i może ciąża pozytywnie wpływała na moje włosy. Jednak teraz to jest koszmar! Zawsze miałam rzadkie włosy ale jak tak dalej pójdzie to zostanę łysa!

Wypadanie włosów u dzieci jest przyczyną około 3 proc. Niezależnie od tego, czy dziecko ma przerzedzenie włosów czy łysieje całkowicie, utrata włosów zawsze jest przerażająca dla rodziców. Ustalenie przyczyny łysienia u dzieci pozwala dobrać skutecznie leczenie. Łysienie u dzieci — choć może i ciężko w to uwierzyć — jak najbardziej może występować. Możliwych przyczyn takiego problemu wyróżnić można wiele: do nadmiernej utraty włosów u małego pacjenta może doprowadzić zarówno choroba zakaźna, jak i niedobory żywieniowe czy doświadczenie silnego stresu.

Komentarze

Jump to navigation.

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża. Nie pamiętasz hasła.

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża.

Ciemieniucha związana jest z nadmierną pracą gruczołów łojowych u niemowlaków. Jej objawy są zmiany na skórze głowy dziecka.

Zostaw swoją myśl