Wypadające włosy po wakacjach

wypadające włosy po wakacjach

Witam serdecznie. Sugerując się tym co Pani napisała prawdopodobną przyczyną może być narażenie włosów na zbyt dużą ilość promieniowania słonecznego. Oczywiście, nie można wszystkiego zrzucić na kanwę słońca.

Włosy na wakacjach: 9 kosmetyków, które zadbają o Twoje włosy latem

Wiele kobiet zauważa, że wypadają im włosy na koniec każdego sezonu. U niektórych dzieje się to praktycznie niezauważalnie, jednakże dla innych kobiet wypadanie włosów stanowi poważny problem, ponieważ tracą one gęstość. Czy ten problem sezonowy występuje naprawdę? A jeżeli tak, to jakie jest na niego lekarstwo?

Lato i słońce dostarcza nam wielu dobrych wrażeń i w rozsądnych ilościach wpływa pozytywnie na stan naszej skóry i naszego zdrowia. Czasami jednak nadmiar słońca, upałów, słona woda  lub — w ogóle zmiana używanej do mycia wody, na inną niż ta, którą mamy na co dzień w domu, może powodować rozmaite niespodzianki na naszej skórze głowy. Broniąc się przed nadmiernym przegrzaniem, wysuszeniem lub po prostu nadmiarem słońca,  skóra naszej głowy często odpowiada zwiększonym wydzielaniem  sebum ,   złuszczaniem , niekiedy nawet nadmiernym wypadaniem włosów. Kto z nas nie lubi pysznych gofrów z bitą śmietaną? Nieodpowiednia dieta , także może przyczyniać się do większego przetłuszczana włosów , nieraz łupieżu i swędzenia skóry. U niektórych osób z podobną tendencją nasila się często łojotokowe zapalenie skóry i — niestety — wypadanie włosów.

Wzmożone wypadanie włosów szczególnie dotkliwie odczuwamy podczas zmian pór roku. Z problemem okresowego wypadania włosów zmagamy się zwykle jesienią oraz wiosną. Jesień to czas pożegnania ze słońcem, utraty witalności i apatii, co od razu przekłada się na wygląd naszych fryzur. Wiosna to czas przesilenia, czyli zmęczenia organizmu zimową, bezsłoneczną aurą i brakiem witamin, co skutkuje zmęczeniem i wypadaniem włosów. Mimo to sezonowe wypadanie włosów może dopaść nas przez cały rok. Dziś pierwsza część artykułu o tym dlaczego włosy wypadają latem i jak skutecznie zapobiec temu zjawisku. Przetłuszczanie skóry głowy i włosów jest według najnowszych badań przyczyną ich nadmiernej utraty. Dlatego włosy po całodniowym pobycie na plaży i innych formach letniego wypoczynku powinny zostać umyte. Sebum w normalnej ilości pełni funkcję ochronną. Gdy dopuścimy do jego nadprodukcji włosy ulegają osłabieniu.

Strasznie pouczający artykuł. Naprawdę wiele się dowiedziałam na temat pielęgnacji włosów. Ta niesamowita wiedza po prostu mnie powaliła Polecam spray Sun Wax. Chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami takimi jak słońce, wiatr czy słona woda. Kosmetyki z filtrem UV do włosów, dobry, nawilżający szampon i biotebal w tabletkach.

Komentarze

Ponad 16 mln Polaków wybiera się w tym roku na urlop. Przeszło 4,2 mln z nich 26 proc.

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem.

Rozmowy Nasze akcje Kody Rabatowe Booking.

Zostaw swoją myśl