Wypadające włosy z cebulkami czy odrosną

wypadające włosy z cebulkami czy odrosną

Przez Gość lileczka, Październik 13, w Zdrowie i uroda. Włąsnie przeczytałam na forum że lepiej jak włosy wypadają z cebulkami - znaczy to że mieszek pracuje? A czy czasami nie jest odwrotnie?! Przez Gość Krzysiekteria92, 22 minuty temu w Dyskusja ogólna. Przez Gość Drago M, 34 minuty temu w Życie uczuciowe.

Wypadanie włosów z cebulkami - czy one odrosną?

Osłabione, łamliwe i kruche włosy stanowią sporych rozmiarów problem, na dodatek dotyczący większości z nas. Zapewne nawet Ty sam, niejednokrotnie stojąc przed lustrem ubolewałeś nad faktem, iż pasm z dnia na dzień po prostu… ubywa. W takich właśnie sytuacjach nierzadko zadajemy sobie pytanie: czy one włosy kiedykolwiek odrosną? Dziś postanowiliśmy zgłębić ten nurtujący temat i znaleźć odpowiedź na pytanie: czy wypadające włosy odrastają?

Przez Gość warszawianka, Grudzień 1, w Zdrowie i uroda. Witam dziewczyny, moje pytanie kieruje do tych z Was, które były w podobnej sytuacji, albo znaja kogoś takiego. Probem: Mam 25 lat. Moje włosy przerzedziły mi się mniej więcej o połowę w ciągu 4 lat.

preparat na wypadajace wlosy

Dorosły człowiek ma na głowie od do tysięcy włosów. Ich główną funkcją jest ochrona głowy. Zbudowane są z korzenia zwanego też cebulką, osadzonego w mieszku oraz łodygi będącej ich widoczną na zewnątrz częścią. W mieszku powstają nowe włosy na skutek nagromadzania się keratynocytów — komórek syntetyzujących białko strukturalne, będące ich głównym składnikiem. Wewnątrz mieszka i cebulki znajduje się brodawka, do której naczyniami krwionośnymi dostarczane są tlen, witaminy i substancje odżywcze niezbędne do rozwoju zdrowej łodygi. Nad cebulką rozmieszczone są gruczoły łojowe odpowiedzialne za natłuszczenie włosów i skóry głowy.

Według ekspertów dzięki niej szybko można poradzić sobie z wypadającymi włosami. Użytkowniczki często narzekają, że włosy pachną po prostu rosołem i co gorsze zapach ten jest dość intensywny. Stosowany miejscowo może pobudzać włosy do wzrostu i zapobiegać łysieniu. Owijamy włosy ręcznikiem i pozostawiamy na całą noc. Rano myjemy głowę szamponem.

Komentarze

To wcale nie żart!

Przez Gość lileczka, Październik 13, w Zdrowie i uroda. Włąsnie przeczytałam na forum że lepiej jak włosy wypadają z cebulkami - znaczy to że mieszek pracuje?

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy.

Zostaw swoją myśl