Wypadanie sierści u kota plackowate

wypadanie sierści u kota plackowate

Kociaki, bardzo często zmieniają swoją okrywę włosową, nawet dwa razy w ciągu roku. Niejednokrotnie jednak okazuje się, że nasze koty tracą sierść nagminnie, a wówczas może okazać się, że kociak po prostu łysieje. Co zrobić, jakie są przyczyny, sposób leczenia kota, żeby odzyskał on swoje lśniące, piękne futerko. Gdy koty łysieją, objawy takie mogą wystąpić w wielu miejscach, jak chociażby w okolicach pyszczka czy ogonka zwierzęcia. Gdyby okazało się, że kociak straci już śmierć na pyszczku i okolicach oczu, to może to oznaczać, że jego organizm został zainfekowany przez pasożyty zewnętrzne. Wywołują one chociażby takie choroby, jak nużyca skóry, jaka przede wszystkim choć przebiega bez świądu, to mocno atakuje włoski zwierzęcia i powoduje łysienie.

Co może oznaczać nadmierne wypadanie sierści u kota?

Łysienie u psów, kotów jakie są najczęstsze przyczyny? Wygląd sierści wiele mówi nam o stanie zdrowia zwierzęcia. Najczęściej zły stan sierści wynika z nieprawidłowego żywienia, jednak jego przyczyną może być też choroba lub stres. Wypadanie sierści wiosną czy jesienią jest naturalną reakcją na wahania temperatury i długość dnia.

Miękka, aksamitna i lśniąca sierść jest wyznacznikiem zdrowia naszego kota. Jednak zdarzają się sytuacje gdy kocia okrywa włosowa zaczyna wypadać, a na ciele zwierzaka pojawiają się łyse placki. Po czym zorientować się, że zwykłe gubienie sierści zamienia się w chorobę? Kiedy powinniśmy zacząć się niepokoić? Jest kilka przyczyn wypadania sierści u kotów. Jak każde inne futrzaki, koty zmieniają sierść jesienią i wiosną, kotki tracą okrywę włosową podczas rui, a małe kocięta wyrastają z młodzieńczego puchu.

cebula sposób na wypadanie włosów

Lśniące, gładkie i miękkie futerko to znak firmowy każdego zdrowego kota. Nic więc dziwnego, że gwałtowna zmiana okrywy włosowej martwi każdego właściciela, a pojawiające się łyse plamy na skórze pupila spędzają mu sen z powiek. Nagła utrata futra może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych u zwierzaka. Możliwych przyczyn utraty włosów u kota jest wiele, a zdiagnozowanie schorzenia, które leży u podstaw linienia potrafi być czasochłonne. Powszechne przyczyny wypadania włosów u kota, lub pojawiania się łysych placków, mogą wahać się od reakcji alergicznych do zaburzeń równowagi hormonalnej, a nawet chorób nowotworowych. Chociaż przyczyny mogą być trudne do zidentyfikowania, większość z nich jest dość łatwa do rozwiązania i zaradzenia temu problemowi w krótkim czasie. Podobnie jak ludzie, koty mogą cierpieć na alergie zarówno środowiskowe, jak i pokarmowe. Takie alergie są główną przyczyną łysienia kotów i mogą powodować niejednolite wypadanie włosów, swędzenie i stany zapalne skóry. Ustalenie dokładnego źródła reakcji alergicznej jest trudnym zadaniem. Twój weterynarz może przeprowadzić serię testów skórnych aby ustalić przyczynę.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Tzy tygodnie temu wziełam z ulicy ok. Pojawił się nagle na osiedlu, był dość wyczerpany. Musiał wcześniej należeć do kogoś, jest wykastrowany, ogólnie czysty.

Komentarze

Posiadanie kota, to ogrom przyjemności z obserwowania jego zachowań, głaskania, przytulania, słuchania jego mruczenia itd. Są jednak pewne sytuacje, które mogą irytować nawet najbardziej oddanego kociarza, mianowicie linienie kota.

Miejscowe wypadanie sierści! Strona główna forum » Forum Miau.

Utrata włosów łysienie jest częstym problemem u kotów.

Zostaw swoją myśl