Wypadanie sierści u psa golden retriever

wypadanie sierści u psa golden retriever

Dłuższe włosy rosną na klatce piersiowej, brzuchu, tylnej stronie przednich kończyn, udach i ogonie. Podszerstek jest gęsty, wodoodporny. Chcielibyśmy rozwijać się dla ciebie i prezentować ci coraz lepsze treści w naszym serwisie.

Linienie, czyli wypadanie sierści u psa

Zasady na forum. Zapamiętaj mnie.

Powiązane artykuły

Poradnik Pielęgnacji Psa część 1

Jak na psa myśliwskiego przystało, golden retriever nie wymaga żadnej skomplikowanej pielęgnacji. Aby jego sierść zawsze prezentowała się schludnie wystarczy tylko szczotkować ją regularnie i starannie wyczesywać z martwego włosia. Od czasu do czasu przyda się także kąpiel, a na co dzień — zdrowa i pełnowartościowa dieta. Sierść golden retrievera powinna być szczotkowana przynajmniej dwa razy w tygodniu, za pomocą miękkiej włosianej szczotki. Wykonując ten zabieg wygładzimy futro zwierzaka i oczyścimy je z kurzu oraz drobnych zabrudzeń.

wypadanie sierści u psa golden retriever

Idź do strony 1 , 2 , 3 , 4    Następny. Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat. Wysłany: Wto , 05 Lut      Temat postu: Sierśc Zamierzam kupić goldena. Znalazłam idealną ofertę, dobra cenę, i oczywiście możliwość odebrania:D Dużo czytałam na forum. Wiem że Golden to pies bardzo przywiązany do człowieka. Postanowiłam z rodziną że będziemy go trzymać w domu, ponieważ lubi on bardzo towarzystwo człowieka: Ale czy Golden nie gubi sierści? Czy nie ma jakiś złych nawyków typu , gryzienia kapci, obgryzania tapicerek?

Okresowe wypadanie włosów u psów , szczególnie na wiosnę, jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Zwierzęta pozbywają się wówczas gęstego włosa puchowego, który chroni je w zimę przed mrozem. Niepokoić powinniśmy się, gdy pies nadmiernie linieje przez cały rok albo gdy zdrowy do tej pory czworonóg nagle zaczyna tracić sierść. Najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania sierści u psa jest niewłaściwa dieta.

Komentarze

Nazywam się Aneta Tyl, jestem hodowcą psów rasy golden retriever o przydomku hodowlanym Tuskulum Quissam, zarejestrowanym we wrocławskim oddziale Związku Kynologicznego, jak i w FCI Federation Cynologique Internationale. Ta strona powstała po to, aby przybliżyć przeciętnemu miłośnikowi psów tematy związane z szeroko pojętą hodowlą oraz utrzymaniem psa.

Golden retriever pot. Prawdopodobnie rasa ta jest wynikiem krzyżówki żółtego retrievera potomka niewielkiego nowofunlanda i wczesnego labradora oraz spaniela wodnego.

Mój pies rasy golden retriever przez cały rok gubi sierść Tak mocno że dywanu nieraz nie można porządnie odkurzyć

Zostaw swoją myśl