Wypadanie siwych włosów

wypadanie siwych włosów

Siwienie włosów jest naturalnym procesem postępującym wraz z wiekiem. Jednych dopada wcześniej, innych później. Pojawiająca się po 40 roku życia siwizna to normalna kolej rzeczy. Jednak, kiedy mając 20 lat zauważysz u siebie siwe włosy to sygnał ostrzegawczy, że nie wszystko funkcjonuje poprawnie w naszym organizmie. Naturalny kolor włosów to zasługa melanocytów, czyli komórek znajdujących się w korzeniu włosa. Produkują one naturalny barwnik włosów — melaninę.

Pierwszy siwy włos, czyli przyczyny siwienia

Blond, jasnobrązowe, ciemnobrązowe, kruczoczarne. Kolor ma tu najmniejsze znaczenie. To czego życzymy sobie wszyscy to zdrowe, piękne i lśniące włosy.

194 komentarze

Poznaj Sposoby Leczenia Wypadania Włosów U Osób Starszych

Specjalistyczne produkty na łysienie, zagęszczanie włosów, siwe włosy Pewnie każdy z nas chciałby wyglądać młodo i pięknie? Każdy chciałby zatrzymać czas! Wraz z upływem czasu Twoje włosy - zmieniają i twarz i poczucie własnej wartości. Czujesz się lepiej i pewniej gdy masz włosy takie jak chcesz Ponieważ Twoje włosy się zmieniają, siwieją i wypadają wraz z upływem lat!

wypadanie siwych włosów

Niektórzy uważają, że są oznaką mądrości i doświadczenia. Według innych coraz więcej siwych włosów jest koszmarnym dowodem na to, że czas nieubłaganie płynie, a my się starzejemy. Wokół siwych włosów krąży wiele mitów, które dziś postaramy się zweryfikować. Dlaczego włosy zaczynają przybierać siwy kolor? Dlaczego niektórzy siwieją wcześniej niż inni? To tylko niektóre z pytań, jakie dręczą nas na temat siwych włosów. Dziś odpowiemy na te i wiele innych.

Dzisiejsi latkowie czują się o 10 lat młodsi, a siwe włosy — ewidentnie kojarzone ze starością — stały się dla nich problemem nie mniejszym niż zmarszczki czy nasilająca się wraz z wiekiem wiotkość skóry. Proces starzenia się skóry można szybko i skutecznie spowolnić za pomocą odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów medycyny estetycznej. Kobiety mają zdecydowanie łatwiej, ponieważ zawsze mogą sięgnąć po mniej lub bardziej trwałe farby do włosów w najmodniejszych odcieniach. Mężczyźni — mimo że pojawiły się na rynku produkty koloryzujące im dedykowane tzw. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w dzisiejszych czasach coraz trudniej akceptują szpakowate włosy, zwłaszcza gdy problem siwizny dotyka ich przedwcześnie, czasami nawet już ok.

Komentarze

Dla wielu ludzi jest to zaskoczeniem, ale wypadające włosy to bardzo częsty element snów i to nie tylko w przypadku mężczyzn, u których łysienie traktowane jest jako coś miarę normalnego, chociaż oczywiście nie do końca pożądanego. Sennik rozważa tutaj bardzo wiele opcji i kiedy przyśni nam się coś w tym stylu, trzeba się dokładnie zastanowić, jak właściwie wyglądało łysienie w naszym śnie i jaki był jego efekt końcowy: czy włosy wypadły kompletnie, czy coś jeszcze zostało, chociaż nie zawsze ma to znaczenie.

Pierwsze siwe włosy zazwyczaj powodują popłoch i są traktowane jako nieprzyjemna oznaka upływającego czasu. Zdecydowana większość z nas nie przepada za nimi, usuwając je lub farbując, by ukryć ten defekt.

Za naturalny kolor naszych włosów odpowiedzialne są znajdujące się w korzeniach włosa melanocyty — komórki wytwarzające substancje koloryzujące — melaniny.

Zostaw swoją myśl