Wypadanie wlosow do jakiego lekarza sie zglosic

wypadanie wlosow do jakiego lekarza sie zglosic

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Nadmierne wypadanie włosów

Dermatolog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób skóry, włosów oraz paznokci. Lekarz tej specjalizacji szuka również powiązań między chorobami skóry, a ewentualnymi chorobami ogólnoustrojowymi. Czym dokładnie zajmuje się lekarz tej specjalizacji i z jakimi dolegliwościami należy się do niego zgłosić?

WYPADANIE WŁOSÓW! JAK ZAPOBIEGAĆ?

Ja myślę, że im po prostu chwilowo brakowało autorów do tworzenia tej strony :D A co do wypadania - to chyba jednak był stres. Możliwe, ale ładnie by było w końcu odpowiedzieć. Przyszły wakacje i włosy już nie lecą? No to dobrze, że chociaż znasz przyczynę.

wypadanie wlosow do jakiego lekarza sie zglosic

Na takie odzywki nie pomagają ani prośby, ani groźby. Jest jednak jeden skuteczny sposób na wzbogacenie diety dziecka o warzywa - podstęp. Bardzo duzo mi włosów wypada kazdego dnia niemalże garsciami. Probowalam juz wszystkuch szmponow, tabletek, odzywek do wlosow i nie pomoglo. Co moge zastosowac na wypadajace wlosy? Prosze o pomoc. Proszę skorzystać z zabiegów mezoterapii iglowej. Pozdrawiam Iwona

Choroby włosów są jedną z częstszych przyczyn wizyt u dermatologa. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, dlatego bardzo istotnym elementem badania lekarskiego jest szczegółowo przeprowadzony wywiad z pacjentem. Utrata włosów może być efektem przebytej choroby, stresu, niedokrwistości z niedoboru żelaza, nieodpowiedniej diety, przyjmowania niektórych leków np. Do chorób ogólnoustrojowych, które mogą przebiegać z wypadaniem włosów zaliczamy: choroby tarczycy, choroby zakaźne, cukrzycę, nowotwory , niektóre choroby tkanki łącznej oraz choroby owłosionej skóry głowy m. Łysienie androgenowe jest również przyczyną nadmiernej utraty włosów i należy pamiętać, że jest to najczęstsza przyczyna wypadania włosów u mężczyzn.

Komentarze

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać. Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat dziś mam 23 , w klasie maturalnej - jestem osobą bardzo nerwową i pod wpływem stresu związanego z maturą straciłam bardzo dużo na wadze, można śmiało powiedzieć, że otarłam się o anoreksje , oczy otworzyły mi się dopiero wtedy jak zauważyłam, że na mojej głowie widać prześwity - od razu wybrałam się do lekarza dermatologa , który przepisał mi specjalny szampon do włosów i 2 wcierki, zaczęłam się zdrowo odżywiać i wszystko wróciło do normy.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Zostaw swoją myśl