Wypadanie wlosow lojotokowe zapalenie skory

wypadanie wlosow lojotokowe zapalenie skory

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Łojotokowe zapalenie skóry i wypadanie włosów

Łysienie łojotokowe jest, jak sama nazwa wskazuje, spowodowane łojotokiem. Może ono dotyczyć jedynie skóry głowy lub wszystkich włosów na ciele. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn i praktycznie we wszystkich przypadkach jest dziedziczny.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to uciążliwe i wstydliwe schorzenie dermatologiczne. Jego przyczyną jest nadmierna praca gruczołów łojowych oraz nadprodukcja sebum. Choroba często nawraca i może prowadzić do wyłysienia. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry polega na stosowaniu leków i specjalistycznych szamponów. Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, która ma tendencję do częstego nawracania. Charakteryzuje się występowaniem licznych zmian rumieniowo-złuszczających na twarzy, głowie i klatce piersiowej.

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta? Załóż teraz. Masz pytanie? Pytania do specjalistów Dermatologia. Witam, Mam problem z wypadaniem wlosow od lat, gdy bylam nastolatka stwierdzono łojotokowe zapalenie skory glowy. Nigdy jednak nie mialam objawow takich jak łupiez, łuska czy czerwone plamy.

Edyta Kolasińska-Bazan, Medonet: "Trycholog to specjalista zajmujący się skórą głowy i włosami. Jego zadaniem jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy jak np. Uśmiecha się Pani, dlaczego? Chodzenie do trychologa jest obecnie modne.

Komentarze

Zalecana jest zwłaszcza w przypadku niepokojących zmian na skórze głowy czy nadmiernego wypadania włosów.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy, to jedno z najtrudniejszych schorzeń trychologicznych.

Zostaw swoją myśl