Wypadanie wlosow najczestsze przyczyny

wypadanie wlosow najczestsze przyczyny

W najnowszym wydaniu plus. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Dziennika Zachodniego. Przejdź do Serwisu Uroda kup prenumeratę zamknij. Świat staje się coraz smutniejszy? Co daje szczęście? Ile kosztują nasze choroby?

Wypadanie włosów - przyczyny. Jakie choroby powodują łysienie?

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda. Wypadanie włosów może również nasilać nadmierny łojtok, może to być też objaw wielu chorób lub skutek zażywania niektórych leków.

2. Łysienie androgenowe typu żeńskiego i łysienie plackowate

15 przyczyny wypadania włosów. Jak odzyskać włosy.

Jednym z atrybutów zarówno kobiecego, jak i męskiego piękna są niewątpliwie włosy, które zawsze powinny być zdrowe, gęste i lśniące. Niestety wiele osób zmaga się z ich wypadaniem, wyjątkowo przykrą dolegliwością, której przyczyny niekiedy trudno jest jednoznacznie ustalić. Nie da się ukryć, że nasze włosy muszą znieść naprawdę wiele i są nieustannie narażone na czynniki niekorzystnie wpływające na ich wygląd, takie jak wilgoć, gwałtowne zmiany temperatury czy promieniowanie UV. Wszystko to szybko doprowadza do znacznego osłabienia ich struktury oraz kondycji, w wyniku czego stają się kruche, łamliwe i matowe. Równie częstą przyczyną przedwczesnego łysienia jest niski poziom dbałości o higienę. Tryb życia, jaki prowadzimy, sprawia, że nie mamy czasu na regularne mycie głowy z użyciem szamponów oraz odżywek dokładnie dobranych do rodzaju włosa.

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, niepokojące staje się w momencie, gdy wypada nam każdego dnia ponad sto włosów. Nagłe wypadnięcie włosów może pojawiać się nawet jako odpowiedź na stres. Również źle dobrana dieta jest bodźcem nadmiernego wypadania włosów, głównie brak podstawowych składników odżywczych. To co jemy w szczególny sposób wpływa na to jak wyglądamy na zewnątrz, dlatego należy wzbogacać codzienną dietę w żelazo, białko czy witaminę B. Jeżeli wypadanie włosów jest skrajne łysienie należy po uprzedniej konsultacji z lekarzem zacząć jak najszybciej przyjmować żelazo. Jak wiemy brak żelaza powoduje niedotlenienie krwi, co z kolei wpływa na osłabienie i łamanie się włosów. Latem nasze włosy są szczególnie narażone na niszczenie. W lecie często zapominamy o pielęgnacji włosów, a jest ona istotna żeby nasze włosy pozostałe elastyczne i mniej łamliwe.

Aktualizacja 24 kwietnia Wypadanie włosów to problem, który dotyczy coraz większej liczby kobiet jak i mężczyzn. O ile jest to następstwo naturalnego procesu starzenia się organizmu, o tyle nie jest to powód do zmartwień. Gorzej jeśli przyczyna tkwi gdzie indziej np. Poznajmy najczęstsze przyczyny wypadania włosów.

Komentarze

Zazwyczaj wypada nam średnio około włosów na dobę. To naturalny proces, który wynika z cyklu rozwojowego.

Przyczyn wypadania włosów może być bardzo dużo. Czasami jest to efekt zmian hormonalnych zachodzących w człowieku, innym razem może być to efekt uboczny stosowania mocno ingerencyjnych terapii medycznych czy przyjmowania leków lub po prostu nie właściwa pielęgnacja i mała dbałość o kondycję włosa, która wraz z wiekiem staje się coraz słabsza.

Zostaw swoją myśl