Wypadanie włosów a leki psychotropowe

wypadanie włosów a leki psychotropowe

Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa. Szczepana, Dionizego Czwartek Grudnia r.

Wypadanie włosów po lekach psychotropowych [Porada eksperta]

Jeśli zdecydowała się Pani na to, że farmakoterapia będzie jedyną metodą leczenia nerwicy leczenia, czy raczej wyciszania objawów niż leczenia przyczyn , to warto poinformować lekarza o skutkach ubocznych stosowanego leczenia. Lekarz zawsze może zadecydować o zmianie leku na innych, który nie będzie wywoływał skutków ubocznych w postaci wypadania włosów. Proszę jednak pamiętać, że zawsze farmakoterapia będzie się wiązała z pojawianiem się skutków ubocznych w mniejszym lub większym nasileniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadanie włosów u kobiet - jak sobie poradzić? - Iwona Wierzbicka - Porady dietetyka klinicznego

Przez bakus , 21 Kwiecień w Leki. Czy są jakieś leki antydepresyjne lub "w tym charakterze", które nie powodują iż włosy z głowy wypadają?? Nie prawda. Nawet na ulotce pisza, że skutkiem ubocznym, może być utrata włosów. Dlatego pytanie do znawców, czy są takie, które nie mają takich skutków ubocznych. To jedyna rzecz o jaką się martwie.

na porost włosów po chemioterapii

Przez bakus , 21 Kwiecień w Leki. Czy są jakieś leki antydepresyjne lub "w tym charakterze", które nie powodują iż włosy z głowy wypadają?? Nie prawda. Nawet na ulotce pisza, że skutkiem ubocznym, może być utrata włosów. Dlatego pytanie do znawców, czy są takie, które nie mają takich skutków ubocznych. To jedyna rzecz o jaką się martwie. Biorę antydepresanty od kilkunastu lat i nie zauważyłam takich skutków ubocznych. Gorzej było bez leków, gdy byłam bardzo zestresowana i miałam ciągłe lęki , wtedy faktycznie miałam takie problemy. Biorę fluoksetynę ponad 2 miesiące. Niestety bardzo wypadają mi włosy.

Osobiście nigdy nie słyszałem o takiej zależności. Proponuję zgłosić się do swojego lekarza, który ma na pewno większe doświadczenie w tego typu działaniach niepożądanych powyższych leków. Należy zawsze pamiętać, że wszystkie modyfikacje leczenia należy ustalać ze swoim lekarza, oczywiście jeżeli chce się coś zmienić. Oczywiście lepiej stosować się do zaleceń lekarskich.

Komentarze

Leki stosowane w psychiatrii należą do leków bezpiecznych, jednak jak każde farmaceutyki mogą wywierać niekorzystne efekty uboczne.

Problemy z włosami spowodowane lekami Leki mogą powodować utratę włosów, stymulować ich porost, bądź rzadziej powodować zmiany w ich kształcie i kolorze. Utrata włosów spowodowana lekami jest zazwyczaj całkowicie odwracalna i jest w większości przypadków konsekwencją wpływu substancji toksycznych na matrycę mieszka włosowego.

Skocz do zawartości.

Zostaw swoją myśl