Wypadanie włosów a obcinanie

wypadanie włosów a obcinanie

Włosy w ciąży są gęstsze i rosną szybciej niż zwykle. Jest jednak wiele czynników, na które trzeba zwrócić uwagę, aby ochronić je przed zniszczeniem i wypadaniem, a przy okazji nie zaszkodzić sobie oraz dziecku. Czy można obcinać  i farbować włosy w ciąży?

Wypadanie włosów – dlaczego?

Czy podcinanie wzmacnia włosy, a noszenie czapki je osłabia? Czy szczotkowanie im szkodzi, a używanie jednego szamponu jest nieskuteczne? Wraz ze światowej sławy stylistami obalamy mity dotyczące pielęgnacji włosów.

Kręcone włosy – jak obciąć, by wyglądały idealnie – metamorfoza włosów [MACIEJ MANIEWSKI]

Albo wolne terminy wypadają dopiero za miesiąc i nie ma innego wyjścia, niż zmagać się z chaosem na głowie przez kolejne tygodnie. Zwłaszcza w przypadku krótkich włosów utrata linii fryzury widoczna jest bardzo szybko i gdy przegapimy właściwy moment, zaczyna być naprawdę dramatycznie. A to takie proste!

wypadanie włosów po operacji bariatrycznej

Włosy na głowie rosną z prędkością 0,3 mm na dobę lub 1 cm na miesiąc. Średnia grubość włosa na głowie wynosi około 70 µm. W ciągu doby wypada włosów. Jesienią tracimy ich więcej. Utrata włosów może mieć tło genetyczne. Często też jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, chorób ogólnoustrojowych czy przyjmowanych leków. Do nadmiernej utraty włosów dochodzi też przy długotrwałym lub silnym stresie emocjonalnym, przemęczeniu fizycznym, a także w trakcie odchudzania. Łysienie może pojawić się też miesiące po porodzie. Pamiętaj, że włosy nie lubią być związane w koński ogień. Nie służą im też ciasno spinane koki.

W momencie gdy zaczynają nam wypadać włosy zaczynamy szukać metod zwalczających ten problem. Jedni robią to bardziej efektywnie, inni mniej. Niektórzy po prostu oddają się w ręce specjalisty dermatolog, trycholog, farmaceuta, fryzjer. Odważni i samodzielni rycerze własnych włosów po prostu je ścinają. Czy to pomaga? Czy drastyczne skrócenie daje efekt zatrzymania czy choćby zmniejszenia wypadania?

Komentarze

Pytanie bardzo często powtarzające się u trychologa. Jak cz ę sto podcina ć w ł osy?

Włosy we śnie mogą wskazywać na Twój stan fizyczny albo psychiczny.

Jest wiele opcji i konieczności podcinania włosów. Postaram się przedstawić Wam wszystkie, które przychodzą mi do głowy.

Zostaw swoją myśl