Wypadanie włosów a testosteron

wypadanie włosów a testosteron

Ponieważ testosteron jest hormonem męskim, za jego produkcję w głównej mierze odpowiadają jądra. Warto jednak wiedzieć, że proces ten zachodzi także w korze nadnerczy oraz w jajnikach. Dlatego testosteron krąży również w kobiecych organizmach. Testosteron ma duży wpływ na rozwój włosów w okolicy narządów płciowych i na twarzy, jednak równolegle hamuje on wzrost kosmyków na głowie na co z kolei zbawienny wpływ mają żeńskie estrogeny. Testosteron nie musi mieć wpływu na wypadanie włosów. Zależy to od tego, czy mieszki włosowe danej osoby są wrażliwe na działanie DHT.

Prawdy i mity o testosteronie

Ponieważ testosteron jest hormonem męskim, za jego produkcję w głównej mierze odpowiadają jądra. Warto jednak wiedzieć, że proces ten zachodzi także w korze nadnerczy oraz w jajnikach. Dlatego testosteron krąży również w kobiecych organizmach.

MIT: „To wszystko przez testosteron”

Wypadły Ci włosy od sterydów? Jest na to sposób!

Łysienie androgenowe. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania włosów występująca u kobiet i mężczyzn. W większości przypadków za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada aktywna forma testosteronu - DHT. Testosteron, niezbędny do funkcjonowania hormon, wiąże się z enzymem 5 alfa R1, który naturalnie występuje w gruczołach łojowych sąsiadujących z mieszkami włosowymi. Tak powstaje dihydrotestosteron DHT — pochodna testosteronu, która osłabia włosy i jest bezpośrednio odpowiedzialna za nasilenie procesu łysienia.

wypadanie włosów po biotynie

Z utratą włosów przez mężczyzn związana jest cała masa mitów, półprawd i zwykłych kłamstw. Zresztą, gdyby zacząć dokładniej szukać zorientujemy się, iż tak jest w każdej dziedzinie. Gdy internet raczkował jako rozległa sieć wojskowa, która miała przetrwać uderzenie broni jądrowej problem był marginalny. Teraz każdy pierwszy lepszy autor artykułów na darmowej stronie, blogu lub na forum dyskusyjnym może rozsiewać dezinformację. Czym różni się więc moje opracowanie od pozostałych? Odniesieniem do badań naukowych i literatury. Każde twierdzenie i tezę możesz samodzielnie zweryfikować czytając odnośniki, badania oraz przeglądając inne publikacje. Syndrom występuje w różnym stopniu u ludzi białych, czarnych, Japończyków czy Chińczyków. Łysienie jest źle odbierane na Zachodzie, jak i w Azji. Gdyby odbiorcy tych reklam znali choć trochę fizjologię doszliby do wniosku, iż mężczyźni w wieku lat powinni być łysi, gdyż mają największe stężenia testosteronu.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej również poprzez zamknięcie tego komunikatu , wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w " Polityce prywatności ". Kontynuuj przeglądanie. Produkowany w jądrach testosteron to czysta męska energia, kwintesencja męskości. To dzięki niemu dokonujemy rzeczy wielkich, ale i popełniamy zwykłe głupoty. Potrafi być jak bomba z opóźnionym zapłonem.

Komentarze

Lekarz medycyny estetycznej, Anestezjolog.

Testosteron bardzo często jest obwiniany o androgenne wypadanie włosów, inaczej nazywane męskim.

Zostaw swoją myśl