Wypadanie włosów artykuły

wypadanie włosów artykuły

Na wzmożoną utratę włosów wpływa wiele czynników. Mogą być związane z niewłaściwą pielęgnacją zabiegi fryzjerskie, niedelikatne szczotkowanie włosów, nieodpowiednia fryzura i nadmierna stylizacja. Oprócz wymienionych czynników fizycznych i chemicznych, duże znaczenie mają: wspomniany wcześniej stres, nieodpowiednia dieta, przebyte choroby, niektóre leki, czynniki hormonalne, a nawet zmiany pór roku. Leczenie nadmiernego wypadania włosów zależy od jego przyczyny.

Wypadanie włosów - przyczyny i sposoby

Włosy spełniają u człowieka różne fizjologiczne funkcje ochronną, dotykową, termoregulacyjną. Posiadają one również duże znaczenie psychospołeczne, stanowią atrybut mody i urody, a ich wygląd wydaje się być jedną z ich podstawowych funkcji. Nie dziwi więc fakt, że każde zaburzenie ze strony włosów, a zwłaszcza ich wypadnie, budzi duży niepokój u dzieci i ich rodziców. Wypadanie włosów może być przyczyną wielu problemów natury psychicznej zaburzenia depresyjne, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, fobia społeczna, zaburzenia adaptacyjne, dysmorfofobia.

Powiązane artykuły

Jak powstrzymać wypadanie włosów pokrzywą 🤔⁉️ #303

Nadmierne wypadanie włosów to dolegliwość, która dotyczy zarówno dojrzałych mężczyzn, jak i kobiety, a coraz częściej również młodzieży i dzieci. Rodzaj i nasilenie objawów wypadania włosów i postępowania choroby zależy od zdiagnozowanej przyczyny. Łysienie może być z jednej strony stanem nagłym i trwać chwilę, jak również okazać się długotrwałą dolegliwością lub prowadzić do nieodwracalnej utraty włosów. Nadmierne wypadanie włosów może być zapowiedzią łysienia, objawu chorobowego, który polega na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Zachwiana zostaje równowaga pomiędzy wypadaniem i odrastaniem włosów, a strzyżenie nie wpływa na poprawę stanu owłosienia.

Wypadania włosów to zmora wielu Polek i Polaków. Codziennie gubimy około włosów i to jest całkiem normalne. Na miejscu tego, który wypadł, wyrasta następny. Jeśli jednak straty są większe, warto sprawdzić, co może być przyczyną wypadania włosów. Sprawdź też, jakie są sposoby na wypadanie włosów! Wypadanie włosów  w nadmiernej ilości może być spowodowane wieloma czynnikami, także chorobowymi. Poznaj najczęstsze przyczyny wypadania włosów! Nadmierne wypadanie włosów jest najczęściej spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Włos , obok gruczołów łojowych, potowych i paznokci, należy do tzw. Jest zrogowaciałym wytworem naskórka, zbudowanym głównie z twardego, spoistego białka fibrylarnego — keratyny , wytwarzanego przez keratynocyty. Uważa się, że żaden inny twór dodatkowy nie jest tak wrażliwym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. Mowa tutaj nie tylko o wyglądzie włosa ale także o jego składzie pierwiastkowym. Pierwiastki we włosach są bardziej stężone niż w surowicy krwi średnio 50 razy.

Komentarze

Zostaw swoją myśl