Wypadanie włosów czy odrosną

wypadanie włosów czy odrosną

Osłabione, łamliwe i kruche włosy stanowią sporych rozmiarów problem, na dodatek dotyczący większości z nas. Zapewne nawet Ty sam, niejednokrotnie stojąc przed lustrem ubolewałeś nad faktem, iż pasm z dnia na dzień po prostu… ubywa. W takich właśnie sytuacjach nierzadko zadajemy sobie pytanie: czy one włosy kiedykolwiek odrosną?

Wypadanie włosów? Nie trać głowy!

Mam na imię Sylwia, mam 18 lat. Nurtuje mnie kwestia dotycząca włosów a konkretnie ich wypadania.

Polecane posty

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Tak, łysienie plackowate spowodowało problemy z włosami Kasi i obecny ich stan, który na szczęście poprawił się na tyle, żeby wdrożyć działania typowo pielęgnacyjne. Przy schorzeniach takich jak łysienie plackowate, bez ścisłej współpracy z lekarzem i wdrożenia odpowiednich leków ani rusz — pamiętajcie o tym! Celem prawidłowej pielęgnacji jest wzmocnienie skóry głowy i pobudzenie cebulek, oraz poprawa jakości nowo-wyrastających włosów. Chcemy też poprawić ogólny wygląd oraz kondycję włosów, którym w najgorszym czasie ciężko było poświęcać czas i uwagę. Zawsze kochałam moje włosy i od zawsze były moim znakiem rozpoznawczym, moją tożsamością.

To wcale nie żart! Ale zacznijmy od tego, jak w ogóle włos rośnie i czym jest, bo to ma znaczenie dla zrozumienia tematu. Włos to zrogowaciały wytwór naskórka, o charakterystycznym wydłużonym kształcie. Mają go tylko ssaki, czyli także ludzie. Zbudowany jest z twardego, nierozpuszczalnego w wodzie białka — keratyny, substancji, w której skład m. Włosy wyrastają z zagłębień skóry zwanych mieszkami włosowymi. Do ich podstawy przyczepiony jest mięsień przywłosowy — dlatego ssaki mogą jeżyć sierść. Do podstawy mieszka uchodzą przewody gruczołów łojowych. Ujście mieszka włosowego to por widoczny na skórze.

Osłabione, łamliwe i kruche włosy stanowią sporych rozmiarów problem, na dodatek dotyczący większości z nas. Zapewne nawet Ty sam, niejednokrotnie stojąc przed lustrem ubolewałeś nad faktem, iż pasm z dnia na dzień po prostu… ubywa. W takich właśnie sytuacjach nierzadko zadajemy sobie pytanie: czy one włosy kiedykolwiek odrosną? Dziś postanowiliśmy zgłębić ten nurtujący temat i znaleźć odpowiedź na pytanie: czy wypadające włosy odrastają? Otóż w praktyce do czynienia mamy z wieloma rodzajami wypadania włosów, zaś każdy z nich posiada inną, charakterystyczną sobie przyczynę.

Komentarze

Serwis posiada bogatą bazę treści.

Przez Gość warszawianka, Grudzień 1, w Zdrowie i uroda.

Mam problem z wypadającymi włosami, które tracę z cebulkami i to już się ciągnie bardzo długo. A żeby tego było mało to mam zespół policystycznych jajników.

Zostaw swoją myśl