Wypadanie włosów fryzury

wypadanie włosów fryzury

Przyczyny wypadania włosów podzielić można na fizjologiczne, które są związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, a także chorobowe, wymagające leczenia. Do zmian fizjologicznych należy np. Dzieje się tak głównie dlatego, że podczas ciąży hormony hamują ich wypadanie, więc na głowie są nowe włosy i te, które normalnie już dawno by wypadły.

Martwi cię wypadanie włosów? Wiemy, jakie są przyczyny i jak sobie z tym poradzić

Wypadające włosy mogą być problemem mocno rzutującym na samopoczucie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Rzadka, osłabiona fryzura nie tylko źle wygląda, ale może też świadczyć o kłopotach zdrowotnych. Są jednak sposoby na wzmocnienie włosów i zahamowanie procesu ich wypadania.

Dlaczego wypadają nam włosy?

Dermatolog mówi o: WYPADANIE WŁOSÓW/ ŁYSIENIE

Na stan włosów ma nie tylko wpływ pielęgnacja, ale też styl życia i sposób odżywiania się. Codzienna dieta powinna być bogata w składniki mineralne odpowiedzialne za produkcję keratyny. Brak ich, spowoduje osłabienie włosów i doprowadzi do przesuszenia a nawet przerzedzenia włosów. Przyjmuje się, że utrata włosów dziennie to norma, zaś jeżeli wypadnie jest już stanem niepokojącym. Nadmierne wypadanie włosów , może być spowodowane różnymi czynnikami.

Na skórze głowy znajdują się mieszki włosowe, z których wyrastają włosy. Każdy mieszek w ciągu całego naszego życia może wyprodukować od 20 do 30 włosów. Kosmyki rosną przez kilka lat, a następnie wypadają, żeby zrobić miejsce kolejnym. Cykl wzrostu włosa dzieli się na 3 fazy, a każdy włos rosnący na naszej głowie znajduje się w innej fazie. Jeśli jednak tracimy ich więcej niż dziennie i obserwujemy ich przerzedzanie, zaczynamy się martwić. Przyjmujemy, że w pewnym wieku stracimy wszystkie włosy choć wcale nie musimy.

W aktualnym świecie, jakim przyszło nam żyć, każdy zwraca uwagę na swój wygląd i otaczających nas osób. Część kobiet jest szczęśliwą grupą posiadającą gęste i długie włosy, a spora grupa boryka się z ich przerzedzoną ilością. Zdrowym podejściem do tego problemu będzie szerokie spojrzenie na swoje codzienne życie. Do nadmiernego wypadania włosów może doprowadzić  tylko jeden czynnik lub może ich się nałożyć kilka na raz.

Komentarze

Na stan włosów ma nie tylko wpływ pielęgnacja, ale też styl życia i sposób odżywiania się. Codzienna dieta powinna być bogata w składniki mineralne odpowiedzialne za produkcję keratyny.

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się coraz większa liczba ludzi. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn: niezależnie od wieku, struktury włosów, koloru i długości pasm.

Zostaw swoją myśl