Wypadanie włosów na diecie ketogenicznej

wypadanie włosów na diecie ketogenicznej

Nie masz konta? Zarejestruj się. Zaloguj się Zapamiętaj mnie.

Wcierka przeciw wypadaniu włosów

Dieta ketogeniczna to dieta wysokotłuszczowa, w której należy drastycznie obniżyć poziom spożywanych węglowodanów. Ten sposób odżywiania cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ niesie za sobą wiele pozytywnych efektów. Przede wszystkim dieta ketogeniczna pozwala w szybkim tempie zrzucić nadliczbowe kilogramy, w związku z czym rekomendowana jest na odchudzanie. Zalet recenzowanej diety jest jednak znacznie więcej.

Ketoza a Wypadanie Włosów i Problemy z Tarczycą - Paulina Ihnatowicz (Klip)

Piękne i gęste włosy to obiekt pożądania, zwłaszcza w przypadku kobiet. Która z nas nie chciałaby, żeby były zdrowe, lśniące i nie wypadały. Każdy miał chyba w życiu taki epizod, kiedy ilość zebranych po myciu głowy włosów przyprawiła go o trwogę. Jeśli taka sytuacja mija z czasem, to nie ma się czego obawiać. Ot gorszy okres i organizm odreagował wzmożoną utratą włosów. Od czasu do czasu coś takiego może się przytrafić.

wypadanie włosów na diecie ketogenicznej

Dieta ketogeniczna cieszy się dużą popularnością wśród osób, które lubią tłuste potrawy. Chociaż tłuszcz ogólnie kojarzy nam się z przyrostem masy ciała, spożywanie go według określonych zasad może sprzyjać utracie masy ciała. Lekarze i naukowcy od lat jednak ostrzegają przed dietą ketogeniczną — przed jej rozpoczęciem należy wykonać szereg badań, a sama dieta powinna zostać rozpisana przez specjalistę. W czasie jej trwania należy być pod kontrolą lekarza. Dieta ketogeniczna może wydawać się prosta — należy spożywać głównie wysokotłuszczowe potrawy i znacznie ograniczać węglowodany. W niedużych ilościach spożywa się także białko.

Ta wartość jest zbyt krótka. Dlaczego potrzebujemy Twojej zgody? Twoja zgoda jest nam potrzebna, aby zgodnie z prawem przekazać wybranemu przez Ciebie Profesjonaliście informacje o zadanym przez Ciebie pytaniu. Informujemy Cię, że zgoda może zostać w każdej wycofana, jednak nie wpływa to na ważność przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych podjętych w momencie, kiedy zgoda była ważna. Czy informacje o moim pytaniu trafią do Profesjonalisty? Udostępnimy wybranemu przez Ciebie Profesjonaliście informacje o Tobie i zadanym przez Ciebie pytaniu.

Komentarze

Dieta ketogeniczna to bardzo restrykcyjna  dieta, która jednak odpłaca się każdemu stosującemu wspaniałymi efektami w postaci poprawy zdrowia, samopoczucia, lepszej regeneracji, ochrony masy mięśniowej i co najważniejsze kontroli i utraty opornego tłuszczu. Trzeba jednak koniecznie wiedzieć na jakich produktach bazować i dokładnie zaplanować dzienny jadłospis, by nie pominąć żadnych ważnych składników pokarmowych.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Niestety, dieta ketogenna jest uboga w błonnik, a co za tym idzie może to skutkować częstymi zaparciami. Przewlekłe zaparcia mogą powodować bóle brzucha, wzdęcia, puste odbijania, nudności, a nawet wymioty, brak apetytu, uczucie niepokoju, bezsenność i spadek nastroju.

Zostaw swoją myśl