Wypadanie włosów po axotret

wypadanie włosów po axotret

Od poniedziałku zacznę brać Axotret i mam pytanie do wszystkich którzy brali Axotret bądź izotek lub aknenormin, to są te same leki tylko pod innymi nazwami czy wypadały wam bardzo włosy? Mam axotret i powiem wam że co 3 miesiące mam badania czy jest wszystko wporzadku nie słuchaj się tych opin naprawdę warto miałam okropny trądzik a teraz nie mam nic cieszę się z efektów ktire osiągnęła co do skutków ubocznych miałam plamy na rękach wypadanie suche usta i oczy ale załagadzałam kosmetykami które dostałam w broszurce i mi pomogły. Ja axotret przestałam brać ponad 3 miesiące temu, fakt po trądziku ani śladu.

Wypadanie włosów po kuracji lekiem Axotret [Porada eksperta]

Pani Doktor, mam ogromny problem. Około 2 miesiące po skończeniu kuracji Izotekiem włosy zaczęły wypadać mi dosłownie garściami.

U mnie wybawieniem dla skóry okazał się powrót do tabletek antykoncepcyjnych. Po 1,5 miesiąca stosowania zaczęłam widzieć efekty. Oczywiście czasem coś wyskoczy na twarzy, ale nie są to wielkie ropne gule zajmujące niemal całą twarz. Z niespodziankami małego kalibru doskonale radzi sobie rumiankowy żel do mycia twarzy Sylveco. Nie sądziłam też, że tabletki poprawią moje samopoczucie, jestem spokojniejsza niż dawniej. Cieszę się, że Ty również znalazłaś rozwiązanie, które okazało się wybawieniem dla Twojej cery nękanej przez trądzik.

wypadanie włosów po axotret

Retinoidy to leki o bardzo silnym działaniu , które najczęściej stosuję się w leczeniu bardzo ciężkich postaci trądziku. Szczegółowiej rzecz ujmując są to organiczne związki chemiczne, kwasowe pochodne witaminy A. Dla wielu osób kuracja retinoidami jest ostatnią deską ratunku jeśli chodzi o walkę z trądzikiem. Lek ten ma kolosalną listę skutków ubocznych jakie mogą, ale na szczęście nie muszą występować u pacjentów. Jednym z takich skutków ubocznych jest wypadanie włosów. Jest ono niestety szczególnie przykre dla przedstawicielek płci pięknej i które jest jednym z tych skutków występujących u niemal każdego kto jest w trakcie tej kuracji, lub też po jej zakończeniu.

Sutki uboczne każdy odczuwa inaczej. U jednych będą to tylko suche usta a niektórzy będą musieli przerywać kurację. Ja dotrwałam do końca i to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Przerazil mnie fakt ze podobno wypadaja po nim wlosy czy ktoras z osob z forum go uzywala? Jak radziliscie sobie z wypadaniem wlosow? Wypadła mi ponad połowa włosów.

Komentarze

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić?

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia.

Zostaw swoją myśl