Wypadanie włosów po biotynie

wypadanie włosów po biotynie

Biotyna, czyli inaczej witamina B7 jest potrzebna do prawidłowego metabolizmu naszego organizmu. Jest niezbędna do przemiany glukozy i stabilizowania jej poziomu we krwi. Ale nie tylko. To właśnie dzięki niej mamy mocne włosy, paznokcie i ładną skórę.

Biotyna – czy rzeczywiście dobrze działa na włosy?

Włosy wypadają naturalnie — po zakończeniu naturalnego cyklu wzrostu. Niemniej czasami wypadanie to jest nadmierne i spowodowane chorobą lub innymi czynnikami.

Kilka słów o mnie

BIOTYNA czy jest bezpieczna?

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się wiele osób. W reklamach telewizyjnych i radiowych można usłyszeć, że sposobem na powstrzymanie nadmiernej utraty kosmyków jest biotyna. Biotyna jest jedną z witamin z grupy B — znaną również jako witamina H lub B7. Jest składnikiem dość łatwo przyswajalnym oraz zawartym w wielu pokarmach — np. To składnik ważny dla prawidłowej pracy organizmu — bierze udział w ważnych reakcjach biochemicznych zachodzących w komórkach. Jednym z jej zadań jest wspomaganie procesu powstawania keratyny oraz różnicowania się komórek naskórka, włosów i paznokci.

Czy któraś z Was miała silne wypadanie włosów,które wychodziły wręcz garsciami,przez co zaczęła łysieć i straciła połowe włosów? Może znacie jakieś skuteczne terapie,preparaty lub inne porady aby przestały wypadać i w miejscach gdzie wypadły spowrotem zaczęły odrastać,a może znacie przyczyny wypadania włosów? Dzielcie się wszystkim co wiecie na ten temat. Na pewno na samej biotynie włosów po kostki nie wyhodujesz, potrzebne są też inne składniki, ja brałam przez jakiś czas vitapil z bamusem i tam w składzie było kilkanaście różnych witamin i minerałów, efekt na włosach byłl bardzo widoczny. Powiem Wam, że ja próbowałam już chyba prawie wszystkiego i po wielu bataliach pomogły mi tabletki Vitapil jestem teraz mega zadowolona zaczyna się dziać coraz lepiej. Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie profesjonalnych kosmetyków, mogę polecić ampułki Koxidil marki Kosswell Professional. Biotebal jest skuteczny, jest lekiem a nie suplementem i działa na włosy i paznokcie. Wzmacnia je od środka, czyli na długo buduje ich kondycje. To nie są odżywki do włosów, które tylko pielęgnują. Bo znalazłam ranking i właśnie się zastanawiam czy są warte ceny i czy są skuteczne.

Nadmierna utrata włosów dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Średnio co trzeci mężczyzna i co piąta kobieta uskarża się na problem z przerzedzeniem włosów. W USA na walkę z łysieniem wydaje się ok. Za najczęstszą przyczynę wypadania włosów uznaje się łysienie androgenowe związane z działaniem aktywnej formy testosteronu, dihydrotestosteronem DHT.

Komentarze

Biotyna zwana także witaminą H lub B7  jest niezmiernie ważną witaminą dla organizmu.

Biotyna  czyli witamina  H  lub  B7.

Co to jest biotyna?

Zostaw swoją myśl