Wypadanie włosów po ciąży i karmieniu

wypadanie włosów po ciąży i karmieniu

Gdy byłam w ciąży nie myślałam o niczym innym tylko o tym żeby dziecko urodziło się zdrowe — pewnie tak jak Ty. Po porodzie, kiedy już trzymałam tą małą kuleczkę, marzyłam o tym żeby karmić piersią. Wtedy nikt mi nie powiedział o dwóch rzeczach. O tym, że — po pierwsze- karmienie piersią nie jest takie proste i w pierwszych tygodniach po prostu boli, i po drugie, że oprócz kilogramów hodowanych pieczołowicie w czasie ciąży, będę pozbywała się też włosów i to nie z własnej woli i chęci. Wiedziałam, bo miałam to na studiach, że włosy po ciąży mogą wypadać.

Wypadanie włosów po ciąży – co zrobić, żeby te włosy przestały w końcu wypadać?!

Witam tak jak Doktor napisał- to naturalny proces. Można zastosować w tym czasie mezoterapię igłową skóry głowy oraz produkty do włosów Revitalash. Dzień dobry, jest to normalny , przejściowy proces po ciąży, należy teraz uzbroić się w cierpliwość. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę. Niepotrzebnie, bo wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne i wkrótce minie. Ten problem ma każda młoda mama. Około trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać.

wypadajace wlosy brak witaminy

Przez dziewięć miesięcy ciąży przyzwyczaiłaś się do wyjątkowo gęstych, lśniących i pięknych włosów. Tymczasem niedługo po porodzie zauważyłaś, że włosy wypadają garściami i zostają na poduszce. Są wyraźnie rzadsze niż w czasie ciąży. Wypadanie włosów zaczyna się najczęściej w trzecim miesiącu po porodzie. Wtedy też osłabiają się twoje paznokcie, a cera przestaje tak pięknie błyszczeć. To trudny czas dla każdej kobiety, zwłaszcza że nocne wstawanie do dziecka i tak nie sprzyja atrakcyjnemu wyglądowi. Czyli nie dość, że chodzisz nieprzytomna i masz sińce pod oczami, to jeszcze wszystkie twoje ciążowe atuty znikają. Paznokcie i cera szybko wrócą do normy, ale co z włosami?

Choć ciąża pod wieloma względami nie rozpieszcza, jest coś, czego wielu ciężarnym inne kobiety zazdroszczą. Mianowicie bujnej i lśniącej fryzury. Niestety piękna fryzura nie jest dana raz na zawsze młodym mamom. Około trzeciego miesiąca po porodzie włosy w naturalny sposób wypadają. U jednych kobiet proces ten przebiega delikatnie, inne włosy tracą garściami, co często niepokoi i budzi strach.

Komentarze

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne.

Podczas ciąży nie miałaś problemu z wypadaniem włosów — włosy trzymały się jak przyklejone. Dwa, trzy miesiące po porodzie wypadają garściami.

Podczas ciąży nie miałaś problemu z wypadaniem włosów — włosy trzymały się jak przyklejone. Dwa, trzy miesiące po porodzie wypadają garściami.

Zostaw swoją myśl