Wypadanie włosów po metotreksacie

wypadanie włosów po metotreksacie

Started by Martinez83 , March 7, W celu usunięcia ciąży pozamacicznej przez 4 dni dostawałam, podczas pobytu w szpitalu, dożylnie 97 mg dziennie Metotreksatu, ostatnia dawkę dostałam w czwartek. Do wczoraj jedyne skutki uboczne to była suchość skóry, wzmożone pragnienie, czerwone wypryski na skórze, swędzenie, lekki ból gardła i brzucha.

Metatrexat a wypadanie włoswów..

Metotreksat jest lekiem immunosupresyjnym i chemioterapii lek stosowany w leczeniu różnych warunkach. Są to nowotwory krwi, kości, piersi i płuca. Metotreksat jest również przeciwreumatyczny lek. Jest stosowany do łagodzenia objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycy i innych schorzeń autoimmunologicznych.

Konferencje Konferencje Konferencje Materiały pokonferencyjne Archiwum. Zamów newsletter. Zaloguj się. Poleć ten artykuł:.

Metotreksat - podstawowy lek stosowany zgodnie z zaleceniami EULAR w pierwszej linii leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów RZS - nie posiada ulotki przygotowanej dla pacjentów reumatoidalnych. Część chorych nie chce go przyjmować z uwagi na ryzyko wymienianych w ulotce poważnych działań niepożądanych. Czy słusznie? Stąd przekonanie u części pacjentów reumatoidalnych, że ordynowany jest im chemioterapeutyk. Tymczasem w reumatologii lek ten jest stosowany w wielokrotnie mniejszych dawkach. Jest bezpieczny i skuteczny - tłumaczy prof. Brygida Kwiatkowska, z-ca dyrektora ds.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Dziewczyny, Moje szczescie z powodu II kresek nietrwalo dlugo.

Komentarze

Łuszczyca to schorzenie skóry.

Metotreksat - podstawowy lek stosowany zgodnie z zaleceniami EULAR w pierwszej linii leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów RZS - nie posiada ulotki przygotowanej dla pacjentów reumatoidalnych.

Zostaw swoją myśl