Wypadanie włosów po odstawieniu antykoncepcji

Ja po odstawieniu straciłam połowę włosów a skóra do dzisiaj wygląda jak koszmarek. Gdybym o tym wiedziała nigdy bym ich nie brała. A zapisał mi je lekarz aby wyleczyć trądzik Teraz jest o wiele gorzej Moja przyjaciółka miała podobne objawy po odstawieniu, co prawda włosy jej już nie wypadają, ale cery nadal nie 'wyczyściła. Tylko nie obniżając poziomu testosteronu skutkuje to innymi zmianami.

WYPADANIE WŁOSÓW po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser. Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

2. Łysienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

3 MIESIĄC po odstawieniu antykoncepcji. Plusy i minusy oraz skutki uboczne.

Teraz już wiem, że na pewno nie ruszę hormonow.. Wolę pozostać przy prezerwatywach :. Ja bym się chyba załamała, gdyby tyle włosów z dnia na dzień zaczęło mi wypadać. Nie poddawaj się i walcz, trzymam kciuki za nowe "baby hair"! Kochana mogę sobie tylko wyobrazić co musiałaś przeżywać.

W dzisiejszych czasach stosowanie przez kobiety hormonalnej antykoncepcji jest właściwie normą. Niestety nie pozostaje to obojętne dla zdrowia. Choć nowe pigułki są z roku na rok ulepszane i wiele skutków ubocznych zostało wyeliminowanych, nadal niejedna z pań boryka się z uciążliwymi dolegliwościami. Niestety stosowane metody antykoncepcji — szczególnie w tabletkach — nierzadko przyczyniają się do pojawienia się problemu wypadania włosów. Stosowana regularnie antykoncepcja długoterminowa doprowadza do osłabienia cebulek włosów; w efekcie tracimy ich o wiele więcej niż zwyczajowe sto dziennie. Wszystkiemu winne są hormony. Męskie na przykład testosteron powodują, że włosy rosną szybciej ale i przyczynia się do większej ich utraty. Wahania hormonalne, czy to spowodowane przez stosowane metody antykoncepcji, czy to wywołane przez przebytą ciążę i poród, nierzadko potrafią porządnie namieszać w naszym organizmie i doprowadzić do sporej utraty włosów. Inną przyczyną ich wypadania na tle hormonalnym może być szok fizyczny lub psychiczny. Nierzadko za patologiczne gubienie włosów odpowiadają także anemia, problemy z tarczycą czy skutki niektórych leków.

Na tych stronach opisuję moją walkę z wypadaniem włosów miesiąc po miesiącu , moją nadzieję i jej utrat ę , moje wskazówki i  małe odkrycia. Publikuję  moje zapiski w nadzieii,  że mogą one kiedyś komuś pomóc…. Zaczynam zatem moją histori ę … kontynuuj. Komentujesz korzystając z konta WordPress. Komentujesz korzystając z konta Google. Komentujesz korzystając z konta Twitter.

Komentarze

Teraz już wiem, że na pewno nie ruszę hormonow.. Wolę pozostać przy prezerwatywach :.

Wszystkie tabletki, które przyjmujemy, mają ogromny wpływ na organizm. Czasami ten wpływ jest pozytywny, czasami niestety nie.

Zostaw swoją myśl