Wypadanie włosów po zabiegu keratynowym

wypadanie włosów po zabiegu keratynowym

Na nic zdały się ostrzeżenia i obostrzenia dotyczące wykorzystywania w kosmetykach rakotwórczego i uczulającego formaldehydu. Szkodliwa substancja chemiczna nadal zagraża pracownikom i klientkom salonów fryzjerskich. Pierwsze kontrowersje wokół Brazilian Blowout, czyli keratynowego prostowania , pojawiły się w roku.

Szampon po keratynowym prostowaniu włosów – na co zwrócić uwagę?

Keratynowe prostowanie włosów robi zawrotną karierę na świecie, ponieważ jest jednym z nielicznych zabiegów z serii all in one — podczas jednej sesji można nie tylko wygładzić niesforne, nadmiernie puszące się kosmyki, ale także w ogromnym stopniu je odżywić i odbudować. Na czym to właściwie polega? Na włosy nakładany jest specjalny preparat z bardzo dużą zawartością keratyny — podstawowego składnika budulcowego kosmyków. Jego niedobór powoduje osłabianie włosów, utratę ich blasku, a w dłuższej perspektywie także wypadanie.

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jest wykonywany w większości salonów fryzjerskich. To, jak długo zachowasz pożądany efekt, zależy od pielęgnacji pasm. Dobierając nieodpowiednie kosmetyki, możesz szybciej pożegnać się z pięknymi, gładkimi włosami. Dobry szampon po keratynowym prostowaniu to podstawa. Sprawdź, jak wybrać najlepszy. Tak to już jest, że kobiety, które mają kręcone włosy, chcą je wyprostować, a te z prostymi najchętniej na swojej głowie widziałyby loki.

Procedura ta przypłynęła z Brazylii, którą zamieszkują kobiety o lśniących, mocnych włosach, stąd określana jest także jako brazylijskie prostowanie włosów. Obecnie jest ono bardzo popularne i, pomimo dość wysokiej ceny, cieszy się sporym zainteresowaniem. Ów zabieg najlepiej przeprowadzić w salonie fryzjerskim, który specjalizuje się w wykonywaniu tego typu usług. Można też zrobić go samodzielnie w domu. Jednak wówczas zależy liczyć się z tym, że nad tym zabiegiem pielęgnacyjnym spędzimy razy więcej czasu niż uczyni to wprawiony fryzjer. Nie zawsze też efekt będzie zadowalający. Keratyna do prostowania pasemek działa na włosy dwojako: uzdrawia je poprzez zasilenie w ogromną porcję odżywczej keratyny oraz poprawia ich wygląd, dzięki czemu włosy błyszczą, wyglądają na dłuższe, są idealnie proste i bardzo zadbane. Najlepsza keratyna do prostowania włosów  to taka, która jest idealnie dobrana dla danej osoby.

Bardzo praktyczny post! Taka wiedza zawsze się przyda. Do popularnego Babydreamu podchodziłam kilka razy, ale za każdym razem kończyło się to przetłuszczonymi włosami, dlatego zrezygnowałam z niego. Pozdrawiam cieplutko. Koniecznie wyprobuj zielony szampon vianek, jest swietny.

Komentarze

Fryzjerka obiecywała, że efekt utrzyma się 6 miesięcy, dziewczyny w internecie piszą, że proste włosy miały przez jakieś 4 miesiące są oczywiście takie, które twierdzą, że keratyna wypłukała się po miesiącu, a nawet po pierwszym myciu!

Zakupy Kobieta Publikuj na Wizaz.

Aleksandra Urbaniak. Keratynowe prostowanie włosów uchodzi za zabieg nieszkodliwy, a wręcz odżywiający zniszczone łuski.

Zostaw swoją myśl