Wypadanie włosów spóźniona miesiączka

wypadanie włosów spóźniona miesiączka

Miałam identyczny problem 3 lata temu po raz pierwszy- schudłam w dwa miesiace 7 kilo Cieszyłam sie niesamowicie i planowałam dalsze odchudzanie- choc miałam juz niedowagę. Po dwoch tygodniach spozniania sie okresu, zaczelam sie niepokoić. Przeczytałam w tym czasie stosy ksiązek o zaburzeniach zdrowotnych przy niedowadze i nadmiernym odchudzaniu Ulżyło mi.

Zaburzenia miesiączkowania – jakie są ich przyczyny?

Zakupy Kobieta Publikuj na Wizaz. Może to nie do końca ginekologiczny problem, ale nie znalazłam odpowiedniejszego miejsca. Mam 18 lat, problem jak w temacie. Przychodzę ze szkoły maturalna klasa i bym mogła ciągle spać, nie mogę sie skupić bo ciągle jestem zmęczona.

Moja córka od ok. Pół roku skarży sie na okropne wypadanie włosów, oraz ich czeste przetłuszczanie się. Córka ma bardzi gęste, grupe i ciężkie włosy Ostatnio dowiedziałam się, że miesiączka spóźnia się jej o 3 miesiące. Raczej nie jest w ciąży ma 13 lat. Ja jako nastolatka również miałam nieregularny okres. Mam z tym iść do lekarza czy to normalne?

Cykl menstruacyjny miesiączka, cykl miesiączkowy, pot. Jest to zjawisko powtarzalne, występujące regularnie u kobiet w wieku rozrodczym. Różnice w czasie trwania miesiączki są zupełnie normalne wśród kobiet. Mimo panującego przeświadczenia, że prawidłowy cykl menstruacyjny trwa 28 dni, za normę uznaje się cykle trwające od 21 do 35 dni. Brak miesiączki gdy ciąża jest wykluczona lub jej opóźnienia uznawane są za odstępstwo od normy. Aby sprawdzić, czy miesiączki występują regularnie, należy policzyć dni od zakończenia ostatniego krwawienia do rozpoczęcia następnego. Takie obliczenia powinno się prowadzić min. Jeśli liczba dni różni się pomiędzy trzema cyklami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że miesiączki są nieregularne.

Miesiączka trwa zazwyczaj od trzech do siedmiu dni. Cykl miesiączkowy trwa od 21 do 35 dni, w zależności od kobiety. Wszystkie bowiem jesteśmy różne i mamy odmienne uwarunkowania fizyczne. Istnieją na przykład rozmaite powody, z jakich miesiączka pojawia się spóźniona, bądź występuje dwa razy w ciągu tego samego miesiąca. Bardzo ważne, żebyś poznała tego powody i kroki, jakie trzeba podjąć, gdy coś takiego przydarzy się również Tobie. Możliwe, że zauważyłaś u siebie odchyły od normy w kwestii cyklu.

Komentarze

Wydałam całą fortunę na testy ciążowe ;-.

Od około trzech miesięcy okres miałam regularnie co 29 dni.

Zostaw swoją myśl