Wypadanie włosów u 2 5 letniego dziecka

wypadanie włosów u 2 5 letniego dziecka

Mam problem z 3-letnią córeczką, której wypadają i kruszeją włosy. Nie wiemy co dalej, ponieważ wyniki morfologii są dobre, stężenie żelaza także. Byliśmy u dermatologa, pani doktor nie spotkała się z czymś takim u dziecka, wszyscy są bezradni, do jakiego lekarza mam się udać, nikt dalej nas nie kieruje, jesteśmy bez pomocy. Myślimy, aby zrobić badania włosów.

Wypadanie włosów u dziecka

Wypadanie włosów u dziecka jest złożonym procesem, który wymaga wielospecjalistycznego podejścia. Przyczyny nie zawsze są uchwytne, dlatego niejednokrotnie diagnostyka bywa żmudna i długotrwała. Włosy u dziecka to nie tylko kwestia urody czy modnej fryzury. Włosy na całym ciele, a nie tylko na głowie, pełnią wiele ważnych funkcji.

Powody wypadania włosów i co z tym zrobić

Wypadanie włosów u dzieci jest przyczyną około 3 proc. Niezależnie od tego, czy dziecko ma przerzedzenie włosów czy łysieje całkowicie, utrata włosów zawsze jest przerażająca dla rodziców. Ustalenie przyczyny łysienia u dzieci pozwala dobrać skutecznie leczenie. Łysienie u dzieci — choć może i ciężko w to uwierzyć — jak najbardziej może występować.

wypadanie włosów u 2 5 letniego dziecka

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża. Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. U mojego 2,9 letniego synka, po ostrej infekcji najprawdopodobnie grypie żołądkowej nagle z dnia na dzien zaczeły wypadac włosy. Co moze byc powodem tak nagłego stanu? Jestem bardzo zaniepokojona stanem mojego dziecka. Prosze o wypowiedz eksperta. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek.

Moja 2-letnia córeczka traci włosy. Prześwituje jej skóra na głowie i zakola bardzo się powiększyły. Jest bardzo zdrowym i szczęśliwym dzieckiem. Stres jako przyczyna utraty włosów nie wchodzi w grę. Mieszkamy w UK, a tutaj na pomoc lekarza można liczyć dopiero na łożu śmierci Bardzo proszę o poradę.

Komentarze

Mam problem z 3-letnią córeczką, której wypadają i kruszeją włosy. Nie wiemy co dalej, ponieważ wyniki morfologii są dobre, stężenie żelaza także.

Stereotyp głosi, że łysienie jest problemem wyłącznie osób w dojrzałym wieku lub starszych.

Zostaw swoją myśl