Wypadanie włosów u mężczyzn a testosteron

wypadanie włosów u mężczyzn a testosteron

Z utratą włosów przez mężczyzn związana jest cała masa mitów, półprawd i zwykłych kłamstw. Zresztą, gdyby zacząć dokładniej szukać zorientujemy się, iż tak jest w każdej dziedzinie. Gdy internet raczkował jako rozległa sieć wojskowa, która miała przetrwać uderzenie broni jądrowej problem był marginalny. Teraz każdy pierwszy lepszy autor artykułów na darmowej stronie, blogu lub na forum dyskusyjnym może rozsiewać dezinformację.

Jak zaradzić ŁYSIENIU u mężczyzn?

Dla wielu panów gęsta czupryna to atrybut witalności, urody i męskości. Trudno im zaakceptować postępujące wypadanie włosów. Eksperymentują więc z różnymi metodami, aby tylko odzyskać włosy.

Wypadanie włosów, zależnie od tego, z jakim typem łysienia mamy do czynienia oraz z jaką intensywnością zachodzi proces, można leczyć rozmaitymi metodami. Inaczej wygląda leczenie łysienia androgenowego, a inaczej łysienia plackowatego. Aby uporządkować wiedzę na ten temat, pokusimy się w tym miejscu o systematykę i charakterystykę dostępnych metod leczenia łysienia różnego typu. Większość osób leczenie łysienia rozpoczyna od farmakologicznych lub naturalnych środków do miejscowego wcierania w skórę głowy. Podstawową substancją w tego typu leczeniu jest minoksydyl.

Testosteron bardzo często jest obwiniany o androgenne wypadanie włosów, inaczej nazywane męskim. Bardzo często określa się, że jest to łysienie spowodowane testosteronem — jest to w zasadzie błędne myślenie, ponieważ włosy wypadają wtedy, gdy na mieszki działa testosteron  przekształcony pod wpływem enzymu 5-alfa reduktaza na DHT Dihydrotestosteron i to ta substancja jest sprawcą łysiny. Jak rozpoznać ten typ łysienia, czy są jakieś dobre metody? Otóż, łatwiejsze jest to do zaobserwowania u mężczyzn, ponieważ pojawiają się wtedy charakterystyczne objawy: łysina zaczyna się od czubka głowy, na czole robią się zakola, włosy nie wypadają z części potylicznej. Łysieniu androgenowemu sprzyjają pewne warunki zła dieta , dużo używek itp. O tym, że to nie bezpośrednio testosteron jest winowajcą bezpośrednim, może przekonywać fakt, że  kobiety też łysieją z powodu DHT -  czasami zdarza się, że poziom testosteronu może być u kobiety poniżej normy, a łysienie androgenowe i tak ją dopada.

Ponieważ testosteron jest hormonem męskim, za jego produkcję w głównej mierze odpowiadają jądra. Warto jednak wiedzieć, że proces ten zachodzi także w korze nadnerczy oraz w jajnikach. Dlatego testosteron krąży również w kobiecych organizmach. Testosteron ma duży wpływ na rozwój włosów w okolicy narządów płciowych i na twarzy, jednak równolegle hamuje on wzrost kosmyków na głowie na co z kolei zbawienny wpływ mają żeńskie estrogeny. Testosteron nie musi mieć wpływu na wypadanie włosów.

Komentarze

Łysienie androgenowe u mężczyzn jest wynikiem genetycznej nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron DHT - związek chemiczny będący pochodną testosteronu. W leczeniu łysienia typu męskiego można zastosować leczenie farmakologiczne - leki miejscowe i ogólnoustrojowe.

Zespoły badawcze na całym świecie intensywnie pracują nad skutecznym sposobem stymulowania mieszków włosowych na głowach mężczyzn.

Łysienie androgenowe u mężczyzn jest wynikiem genetycznej nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron DHT - związek chemiczny będący pochodną testosteronu.

Zostaw swoją myśl