Wypadanie włosów w czasie miesiączki

wypadanie włosów w czasie miesiączki

Postaram się w skrócie opisać moje dolegliwości, bo same wyniki badań są niewystarczające. A więc, półtora roku temu drastycznie się odchudzałam, jednak doszłam do normy żywieniowej i wagowej ok. Wrócił okres, choć cykl był wydłużony 30 dni i raczej skąpy, przestały wypadać włosy co wcześniej miało miejsce, okresu nie było 5 miesięcy. Jednak w listopadzie okres znów się nie pojawił, w styczniu zaczęły garściami wypadać włosy, pojawił się uciążliwy łupież.

Dlaczego w okresie okołomenopauzalnym pojawiają się problemy z utratą włosów?

Okres menopauzy obejmuje kilka lat przed i kilka lat po ustaniu krwawienia miesiączkowego. Według Światowej Organizacji Zdrowia a jako okres klimakterium zwykle określa się czas między Sama menopauza zaś  to ostatnie krwawienie miesiączkowe, po którym w ciągu kolejnych 12 miesięcy miesiączka już nie występuje i nie stwierdza się  żadnych patologicznych przyczyn tego stanu. Samą menopauzę najczęściej obserwuje się między

Zapytaj lekarza

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Przez Jaca13 , 37 minut temu w Życie erotyczne. Przez Gość Ilona, 49 minut temu w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci. Przez Gość zakochana, 57 minut temu w Życie uczuciowe. Przez Gość Maaa, 1 godzinę temu w Życie uczuciowe. Przez Gość gosc, 1 godzinę temu w Życie uczuciowe. Przez Gość Gosc, 1 godzinę temu w Życie uczuciowe.

Zakupy Kobieta Publikuj na Wizaz. Wybaczcie, że takie długie, ale szukam każdej drogi do rozwiązania mojego problemu. Od ok. W zasadzie stało się tak od momentu, kiedy lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie okresu, brałam yasminelle przez 6 miesięcy, odstawiłam bo bardzo mi nie służyły, stan mojego zdrowia podupadał z dnia na dzień, ale nie będę pisała co się działo bo to chyba nie jest w tym temacie istotnie, zaznaczę, że mniej więcej wtedy zaczęły mi się sypać włosy. Z niesamowicie gęstych aż nienaturalnie to wyglądało został mi obecnie kucyk o średnicy cm i wciąż walczę o powrót do tamtego stanu. Dodam też, że moje miesiączki nadal nie są regularne. Czasami okres dostaje po 24 dniach cyklu, a później nawet po 40 Byłam z tym u ginekologa - oczywiście chciał mi zapisać tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie, albo kazał czekać bo przecież jeszcze dojrzewam Gdy spytałam o badania hormonalne to stwierdził, że przecież " tabletki x i y sprawdzają się u większości pań, po co tracić czas na badania, najwyżej się zmieni za miesiąc, czy dwa jak będzie sie pani źle czuła" Co do włosów to stwierdził, że nie ma związku bo "dzisiejsze kobiety nakładają tyle produktów, używają suszarek i tych żelazek, że tak się bedzie działo i już", a ja przecież ja - włosomaniaczka do potęgi, nawet nie mam takich rzeczy w domu Byłam u wielu lekarzy, nawet nie rozpisuje się co za głupoty mi do głowy wkładali, a żaden nie zaproponował badań.

Aby płynnie wejść w temat, przypomnijmy sobie, czym jest bohaterka dzisiejszego artykułu. Otóż pod pojęciem menopauzy rozumiemy finalne ustanie miesiączkowania, poprzedzone roczną przerwą w menstruacji. Zanik miesiączkowania wynika z wygaszenia aktywności pęcherzykowej jajników i w konsekwencji obniżenia poziomu estrogenów. Jest to proces naturalny dla organizmu kobiety , wynikający z gospodarki hormonalnej — wzrostu stężeń FSH i LH kosztem obniżenia stężenia estrogenów i progesteronów.

Komentarze

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, niepokojące staje się w momencie, gdy wypada nam każdego dnia ponad sto włosów.

Nadmierne wypadanie włosów zdarza się nie tylko u panów, choć u nich jest to najbardziej widoczne.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Zostaw swoją myśl