Wypadanie włosów z powodu niskiej ferrytyny

wypadanie włosów z powodu niskiej ferrytyny

Wszystko zrobiłam, o proszę, morfologia wzorowa, żelazo w normie - A ferrytyna była badana? A co to jest? Występuje w każdej komórce naszego organizmu. Kiedy poziom żelaza jest zbyt niski, organizm zabiera je od mniej ważnych procesów fizjologicznych jak wzrost włosów bez włosów przecież każdy może żyć i przenosi na te ważniejsze jak np. Włosy stają się cieńsze i słabsze, ale nie jest to typowa miniaturyzacja typowa dla łysienia androgenowego. A właśnie osoby z wypadaniem włosów.

Czy niska ferrytyna może dawać jakieś objawy?

Bardzo ciekawy wpis. U mnie też wypadanie włosów trwa już kilka lat. Ostatnio zbadałam ferrytynę i mam jej 27 norma

61 komentarzy

Czas nauki: Nauka na zdrowie Ferrytyna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nawet jeżeli Twój lekarz ocenił wyniki badań dobrze, zabierz je koniecznie i pokaż podczas  konsultacji. Trycholog może ocenić je inaczej. Jak to możliwe??! Żelazo jest kluczowym pierwiastkiem bez którego nasz organizm nie może funkcjonować.

lekarstwo na wypadajace wlosy

Wiele osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów, szuka pomocy zakupując specjalne produkty typu szampony, suplementy, które znają najczęściej ze środków masowego  przekazu tj. Należy pamiętać o tym, że nadmierne wypadanie włosów to sygnał, objaw rozregulowanego  organizmu. Tak naprawdę, aby poznać prawdziwą przyczynę wypadania włosów należy wykonać podstawowe badania krwi, zwrócić uwagę na odżywianie i styl życia. Do podstawowych badań które może wykonać osoba borykająca się z problemem wypadania jest: morfologia krwi, poziom witamin, poziom żelaza, poziom hormonów tarczycy do których należą badanie TSH, ft3, ft4, Anty TPO, Anty Tg, oraz najważniejsze — ferrytyna. Ferrytyna, kolokwialnie mówiąc, to magazyn żelaza. Ferrytyna jest w większości przechowywana w wątrobie, ale również w mniejszej ilości w mieszkach włosowych. W momencie kiedy organizmowi brakuje żelaza np.

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa? Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie. W przypadku niskiej ferrytyny i prawidłowego żelaza mówimy o utajonym niedoborze żelaza jeśli ferrytyna i żelazo we krwi są niskie - wówczas jest to jawny niedobór żelaza. Wśród objawów związanych z niską ferrytyną, a więc niedoborem żelaza możemy wymienić:zmęczenie, gorszą wydolność fizyczną, osłabienie, bladość skóry , spojówek, skóra może być bardziej szorstka, włosy i paznokcie bardziej łamliwe. Może wystąpić wybiórczy apetyt, niekiedy również określany "spaczonym", zanik brodawek językowych, ból , pieczenie i wygładzenie języka,a także mogą pojawić się zajady. Oczywiście może wystąpić jedynie część objawów, a ich wystąpienie i stopień nasilenia zależy od tego jak duży jest niedobór żelaza w organizmie.

Komentarze

Nie pamiętasz hasła.

Ferrytyna stanowi nieodzowny parametr w diagnostyce gospodarki żelazowej w organizmie.

Hormonalne wypadanie włosów, generalnie wypadanie włosów wśród kobiet, to temat często przemilczany.

Zostaw swoją myśl