Wzmożone wypadanie włosów

wzmożone wypadanie włosów

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, niepokojące staje się w momencie, gdy wypada nam każdego dnia ponad sto włosów. Nagłe wypadnięcie włosów może pojawiać się nawet jako odpowiedź na stres. Również źle dobrana dieta jest bodźcem nadmiernego wypadania włosów, głównie brak podstawowych składników odżywczych. To co jemy w szczególny sposób wpływa na to jak wyglądamy na zewnątrz, dlatego należy wzbogacać codzienną dietę w żelazo, białko czy witaminę B.

Pielęgnacja włosów i wzmożone wypadanie włosów

Czy któraś z Was miała silne wypadanie włosów,które wychodziły wręcz garsciami,przez co zaczęła łysieć i straciła połowe włosów? Może znacie jakieś skuteczne terapie,preparaty lub inne porady aby przestały wypadać i w miejscach gdzie wypadły spowrotem zaczęły odrastać,a może znacie przyczyny wypadania włosów?

Problem wypadania włosów może pojawić się w każdym wieku, choć najczęściej dotyka kobiet po czterdziestym roku życia. Zjawisko to może być zarówno naturalnym procesem, jak i informacją, że nasz organizm nie funkcjonuje tak jak należy. Zanim jednak zaczniemy się zamartwiać naszym stanem zdrowia, sprawdźmy, czym mogą być spowodowane objawy.

Piszę w sprawie poniższej konsultacji. Nie uzyskałam odpowiedzi na połowę moich pytań i wątpliwości. I nie jest to kwestia braku realnej konsultacji ze specjalistą czy braku opisania problemu. Mam wrażenie, że Pani Magdalena Szymańska nie przeczytała całej mojej wiadomości. Od około 3 miesięcy wypada mi około włosów dziennie, szczególnie podczas mycia i rozczesywania włosów. Zauważyłam również, że wypadają mi brwi i rzęsy bardziej niż zwykle, oraz skóra na ciele zrobiła się twardsza, włosy zrobiły się bardzo cienkie i suche, mam o wiele więcej włosów siwych. Wyniki są dobre.

Witam, piszę w sprawie problemu z jakim borykam się już od jakiegoś czasu. Od około 3 miesięcy wypada mi około włosów dziennie, szczególnie podczas mycia i rozczesywania włosów. Zauważyłam również, że wypadają mi brwi i rzęsy bardziej niż zwykle, oraz skóra na ciele zrobiła się twardsza, włosy zrobiły się bardzo cienkie i suche, mam o wiele więcej włosów siwych. Wyniki są dobre.

Komentarze

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym i jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosów. Dziennie możemy tracić od 50 a nawet do włosów.

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega.

Przede wszystkim powinna Pani wykonać podstawowe badania krwi morfologia krwi, TSH aby zweryfikować czy wypadania włosów nie jest związane z anemią czy niedoczynnością tarczycy. Polecam szampony z wyciągiem z witaminy PP oraz maski z naturalną henną, wspomagające wzrost włosów.

Zostaw swoją myśl